تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان در حضورداشت رئیس جمهور غنی به امضا رسید

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۱:۵۵
تفاهمنامه همکاری زیمنس

 در حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز، تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان میان داکتر محمدهمایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و نمایندگان کمپنی زیمنس به امضا رسید.

این تفاهمنامه که در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس به امضار رسید، هر دو جانب بر ساخت یک استراتیژی جامع تلاش خواهند کرد که بر اساس آن کمپنی زیمنس با استفاده از تکنالوژی روز در رشد و توسعه پایدار در افغانستان همکاری خواهد کرد.

هدف اساسی این تفاهم نامه، تقویت زنجیرۀ ارزش زیرساخت های انرژی از طریق ایجاد ظرفیت تولید انرژی جدید، ساخت و نصب زیرساخت های جدید سیستم های انتقال و توزیع انرژی و عصری سازی زیربناهای موجود انرژی، بررسی منابع گاز طبیعی افغانستان و توسعه سیستم انتقال آن و همچنان بررسی شیوه های استفاده از گاز طبیعی در کشور، کار روی مدلی که بتواند افغانستان را به مرکز انتقال انرژی از آسیای میانه به جنوب آسیا مبدل نماید و توسعه سیستم ها برای کاهش ضایعات انرژی از جمله توسعه سیستم شبکه ها، مدیریت تقاضا، مدیریت شبکه ها و ایجاد مکانیزم ها برای کاهش ضایعات هنگام انتقال انرژی، می باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۴:۶
Background image

سرپرست وزارت مالیه: در بودجۀ ملی سال مالی ۱۳۹۹ نیازمندی تمام ولایات بشکل متوازن مد نظر قرار می گیرد

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء امروز مؤرخ ۳۰ سرطان ۱۳۹۸ با نماینده گان ولایات بدخشان و دایکندی در ولسی جرگه در. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۶:۲۵
Background image

سرپرست وزارت مالیه: به مشکلات مردم و تطبیق پروژه های انکشافی در سراسر کشور بادرنظرداشت قوانین نافذه و امکانات موجود رسیده گی صورت می گیرد

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء امروز مؤرخ ۲۹ سرطان ۱۳۹۸ با نماینده گان ولایات کندز، تخار، سمنگان، فراه، غور،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۱۱:۷
Background image

در نخستین اجلاس کمیسیون بین الحکومتی میان افغانستان و ازبکستان طرفین روی گسترش همکاری های اقتصادی و تجارتی تاکید ورزیدند

نخستین اجلاس کمیسیون مشترک بین الحکومتی میان افغانستان و ازبکستان بتاریخ ۲۶ سرطان ۱۳۹۸ تحت ریاست مشترک محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست. . .

بازکست به صفحه خبر