تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان در حضورداشت رئیس جمهور غنی به امضا رسید

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۱:۵۵
تفاهمنامه همکاری زیمنس

 در حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز، تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان میان داکتر محمدهمایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و نمایندگان کمپنی زیمنس به امضا رسید.

این تفاهمنامه که در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس به امضار رسید، هر دو جانب بر ساخت یک استراتیژی جامع تلاش خواهند کرد که بر اساس آن کمپنی زیمنس با استفاده از تکنالوژی روز در رشد و توسعه پایدار در افغانستان همکاری خواهد کرد.

هدف اساسی این تفاهم نامه، تقویت زنجیرۀ ارزش زیرساخت های انرژی از طریق ایجاد ظرفیت تولید انرژی جدید، ساخت و نصب زیرساخت های جدید سیستم های انتقال و توزیع انرژی و عصری سازی زیربناهای موجود انرژی، بررسی منابع گاز طبیعی افغانستان و توسعه سیستم انتقال آن و همچنان بررسی شیوه های استفاده از گاز طبیعی در کشور، کار روی مدلی که بتواند افغانستان را به مرکز انتقال انرژی از آسیای میانه به جنوب آسیا مبدل نماید و توسعه سیستم ها برای کاهش ضایعات انرژی از جمله توسعه سیستم شبکه ها، مدیریت تقاضا، مدیریت شبکه ها و ایجاد مکانیزم ها برای کاهش ضایعات هنگام انتقال انرژی، می باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۱۵:۲۴
Background image

ایتالیا در حدود 71 میلیون یورو برای توسعه راه آهن و اتصال منطقه ای، اشتفال زایی و بهبود خدمات عمومی فراهم نمود

محترم داکتر همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور زیربناء و محترم روبرتو کانتون، سفیر ایتالیا برای افغانستان در حضور جلالتمآب محمد اشرف غنی، رئیس جمهور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱ - ۹:۹
Background image

پنجمین جلسۀ رهبری قرارداد دولت سازی(SBC) میان افغانستان و اتحادیه اروپا دایر گردید

پنجمین جلسۀ رهبری قرارداد دولت سازی (SBC) میان افغانستان و اتحادیه اروپا امروز مؤرخ ۳۰ دلو ۱۳۹۷به ریاست محترم داکتر محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۰:۹
Background image

جلسه مشورتى اصلاح سیستم خزینهٔ تقاعد داير گرديد

جلسه مشورتى اصلاح سیستم خزینهٔ تقاعد امروز مؤرخ ٢٩ دلو ١٣٩٧به رياست محترم زاهد همدرد، معين مالى وزارت ماليه با نماينده گان بانك جهانى(WB) داير گرديد.
در اين جلسه كه مسئولين رياست عمومى. . .

بازکست به صفحه خبر