تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان در حضورداشت رئیس جمهور غنی به امضا رسید

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۱:۵۵
تفاهمنامه همکاری زیمنس

 در حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز، تفاهمنامه همکاری زیمنس برای حمایت از توسعه پایدار افغانستان میان داکتر محمدهمایون قیومی سرپرست وزارت مالیه و نمایندگان کمپنی زیمنس به امضا رسید.

این تفاهمنامه که در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس به امضار رسید، هر دو جانب بر ساخت یک استراتیژی جامع تلاش خواهند کرد که بر اساس آن کمپنی زیمنس با استفاده از تکنالوژی روز در رشد و توسعه پایدار در افغانستان همکاری خواهد کرد.

هدف اساسی این تفاهم نامه، تقویت زنجیرۀ ارزش زیرساخت های انرژی از طریق ایجاد ظرفیت تولید انرژی جدید، ساخت و نصب زیرساخت های جدید سیستم های انتقال و توزیع انرژی و عصری سازی زیربناهای موجود انرژی، بررسی منابع گاز طبیعی افغانستان و توسعه سیستم انتقال آن و همچنان بررسی شیوه های استفاده از گاز طبیعی در کشور، کار روی مدلی که بتواند افغانستان را به مرکز انتقال انرژی از آسیای میانه به جنوب آسیا مبدل نماید و توسعه سیستم ها برای کاهش ضایعات انرژی از جمله توسعه سیستم شبکه ها، مدیریت تقاضا، مدیریت شبکه ها و ایجاد مکانیزم ها برای کاهش ضایعات هنگام انتقال انرژی، می باشد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۹ - ۱۱:۵۲
Background image

دومین جلسۀ همآهنگی برگزاری انتخابات سال ۱۳۹۸ دایر گردید

دومین جلسۀ همآهنگی برگزاری انتخابات سال ۱۳۹۸ دیروز مؤرخ مؤرخ ۲۸ حمل ۱۳۹۸ تحت ریاست محترم زاهد همدرد، معین مالی و سرپرست وزارت مالیه با اشتراک محترم عبدالرحمن ننگ، رئیس دارالانشای. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۷:۲۷
Background image

حکومت آلمان کمک مالی بالغ بر 5.1 میلیارد افغانی را به افغانستان متعهد شد

امروز مشوره های حکومتی پیرامون همکاری میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری فدرال آلمان در سال ۲۰۱۹ موفقانه به پایان رسید. وزارت همکاری اقتصادی و توسعه آلمان (BMZ) متعهد گردید که حدود ۵. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۹:۲۹
Background image

مدیریت گمرک تورخم به منظور ایجاد تسهیلات هرچه بیشتر برای تجار ملی بطور ۲۴ ساعته فعال می گردد

محترم احمد رشاد پوپل، رئیس عمومی گمرکات وزارت مالیه امروز مؤرخ ۲۵ حمل ۱۳۹۸ از مدیریت عمومی گمرک تورخم دیدار بعمل آورد.

در این دیدار رئیس عمومی گمرکات با کارمندان گمرک تورخم جلسه نموده. . .

بازکست به صفحه خبر