خریداری ماشین آلات برای فعال سازی مجدد فابریکۀ پنبه دانه و روغن نباتی بلخ

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۰
خبر

محترم شفیق الله شهرانی، رئیس عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی وزارت مالیه و محترم محمد حسن مستقیم، رئیس تصدی جن و پرس روغن نباتی بلخ طی سفر به جمهوری ازبکستان مطابق تفاهم نامه تدوین شده میان افغانستان و ازبکستان ماشین آلات پنبه و روغن نباتی را خریداری نمودند. خریداری این ماشین آلات جهت فعال سازی دوباره فابریکه پنبه و روغن نباتی بلخ صورت گرفته است و قرار است الی یک ماه آینده به افغانستان وارد گردد.
با نصب و مونتاژ این ماشین آلات تولید روغن نباتی و پنبه دانه با قیمت خیلی ارزان در ۲۴ ساعت به ۸ تن میرسد. باید تذکر داد که بعد از شش ماه اول و ارزیابی بازار تقاضا در افغانستان کار روی بلند بردن ظرفیت تولیدی از ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن در روز آغاز خواهد شد.
قابل تذکر است که تفاهمنامه دو جانبه مشورتی و تخنیکی که میان دو کشور جهت فعال سازی مجدد فابریکات روغن نباتی و پنبه دانه افغانستان قبلا به امضا رسیده بود، در آن تصمیم گرفته شد تا حکومت افغانستان پلان تطبیقی را به منظور استفاده بهتر و حد اکثری ترتیب و پیگیری نماید.

خبر

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۱۷
Background image

سرپرست وزارت مالیه خواستار حمایت درازمدت صندوق انکشافی آسیا(ADF) از افغانستان گردید

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۲۶ سنبله ۱۳۹۹ در سیزدهمین اجلاس تعهدات مالی

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۹:۱۰
Background image

معرفی سیستم جدید دیتابیس HRMIS در ریاست منابع بشری وزارت مالیه

امروز مؤرخ ۲۶ سنبله ۱۳۹۹ توسط محترم محمد غلام ملاخیل، رئیس منابع بشری در حضور محترم سید بشیر نوری، رئیس تکنالوژی معلوماتی

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۱:۰
Background image

اعلامیه مطبوعاتی: کنفرانس ۲۰۲۰ افغانستان و مسیر رسیدن به صلح، رفاه و خودکفایی

کابل، ۱۵ سپتمبر ۲۰۲۰ - کنفرانس ۲۰۲۰ افغانستان که قرار است به روزهای ۲۳ و ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ در ژنیو برگزار گردد، نقطه عطفی در مسیر افغانستان به سوی صلح، رفاه و خودکفایی است.کنفرانس تعهدات. . .

بازگشت به صفحه خبر