خریداری ماشین آلات برای فعال سازی مجدد فابریکۀ پنبه دانه و روغن نباتی بلخ

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۰
خبر

محترم شفیق الله شهرانی، رئیس عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی وزارت مالیه و محترم محمد حسن مستقیم، رئیس تصدی جن و پرس روغن نباتی بلخ طی سفر به جمهوری ازبکستان مطابق تفاهم نامه تدوین شده میان افغانستان و ازبکستان ماشین آلات پنبه و روغن نباتی را خریداری نمودند. خریداری این ماشین آلات جهت فعال سازی دوباره فابریکه پنبه و روغن نباتی بلخ صورت گرفته است و قرار است الی یک ماه آینده به افغانستان وارد گردد.
با نصب و مونتاژ این ماشین آلات تولید روغن نباتی و پنبه دانه با قیمت خیلی ارزان در ۲۴ ساعت به ۸ تن میرسد. باید تذکر داد که بعد از شش ماه اول و ارزیابی بازار تقاضا در افغانستان کار روی بلند بردن ظرفیت تولیدی از ۱۰۰ الی ۱۵۰ تن در روز آغاز خواهد شد.
قابل تذکر است که تفاهمنامه دو جانبه مشورتی و تخنیکی که میان دو کشور جهت فعال سازی مجدد فابریکات روغن نباتی و پنبه دانه افغانستان قبلا به امضا رسیده بود، در آن تصمیم گرفته شد تا حکومت افغانستان پلان تطبیقی را به منظور استفاده بهتر و حد اکثری ترتیب و پیگیری نماید.

خبر

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۲:۳۱
Background image

افغانستان و صندوق بین المللی پول روی برنامۀ جاگزین جهت تطبیق اصلاحات مالی و اقتصادی تاکید ورزیدند

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در راس یک هیئت عالیرتبه دولتی عازم شهر دوبی گردیده و مؤرخ ۶ دلو ۱۳۹۸ با تیم تخنیکی صندوق بین. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲ - ۱۱:۳۰
Background image

تصویب طرح بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۹

طرح بودجه ملی امروز مؤرخ ۲ دلو ۱۳۹۸ توسط نماینده گان مردم در ولسی جرگه به تصویب رسید. مجموع بودجۀ ملی برای سال مالی ۱۳۹۹ بالغ بر ۴۲۸ میلیارد افغانی منجمله ۲۸۹ میلیارد افغانی بودجۀ عادی. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۹:۴۹
Background image

سرپرست وزارت مالیه با رئیس عمومی بانک انکشاف آسیایی برای آسیایی مرکزی و غربی دیدار کرد

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء مؤرخ ۲۸ جدی ۱۳۹۸ با محترم ورنر لیپاچ، رئیس عمومی بانک انکشاف آسیایی برای آسیایی. . .

بازکست به صفحه خبر