وزارت ماليه ترتیب و تطبيق بودجه، جمع آوری ماليه، تنظيم و کنترول مصارف و تاديات دولت و تنظيم امور گمرکی را به عهده دارد .ضرور است تا هر دولت از دخل و خرج خود با خبر باشد تا با معلومات دقيق امکانات مالی دست داشته خود را تنظيم و آنرا بطور مؤثر تخصيص دهد. مهمترين شرط موفقيت يک دولت، جلوگيری از کسر بودجه است. برای جلوگيری از کسر بودجه بايد تناسب عوايد و مصارف در نظر گرفته شود و در تنظيم امور انها تدابير جدی اتخاذ و اقدامات لازم صورت گيرد تا از يکسو جمع آوری عوايد افزايش يابد و از سوی ديگر از مصارف بيجا جلوگيری گردد. چنانچه ميدانيد بخش زياد بودجه ما از طريق کمک های بين المللی تمويل ميشود، وزارت ماليه توانسته است روز تا روز نفوذ خود را بر انسجام وتنظيم کمک های بين المللی برای افغانستان افزايش دهد و حد اکثر تلاش گردد تا جذب کمک های بين المللی از مجاری دولتی انجام گردد.

پیام وزیر 

 

4 ماه ۱ هفته پیش

ما تلاش میکنیم چالش های عمدۀ که سد راه تطبیق قوانین و مقررات تجارتی و ترانسپورتی گردیده، از طریق هماهنگی نزدیک با نمایندگان محترم سکتور خصوصی مرفوع نماییم.

 

داکتر محمد همایون قیومی
Minister

تازه ترین اخبار همه اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۵:۱۰
Background image

سرپرست وزارت مالیه: افغانستان می تواند به حیث یک چهار راه اقتصادی و مرکز ثقل ترانزیت و اتصال آسیا مبدل گردد

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء که به منظور اشتراک در چهارمین نشست سالانۀ بانک سرمایه گذاری آسیا عازم لوکزامبورگ. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۱:۵۴
Background image

سرپرست وزارت مالیه ۲۰ پروژه بزرگ و دارای اولویت را به رئیس بانک سرمایه گذاری زیربنائی آسیا ارائه نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء دیروز مؤرخ ۲۲ سرطان ۱۳۹۸ در حاشیه چهارمین اجلاس سالانۀ بانک سرمایه گذاری. . .

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۱۴:۱۳
Background image

سردخانه های گمرک میدان هوائی بین المللی حامد کرزی افتتاح گردید

محترم احمد رشاد پوپل، رئیس عمومی گمرکات وزارت مالیه، امروز مؤرخ ۲۲ سرطان سال ۱۳۹۸ در حالیکه معین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، معاون اتاق تجارت و سرمایه گذاری و شماری از کارمندان. . .

عکس ها و ویدیو ها عکس ها و ویدیو ها

فلم مستند وزارت مالیه در مورد جمع آوری عواید ملی و مصرف بودجه طی سال های ۱۳۹۴ -۱۳۹۷ را میتوانید از طریق لینک ذیل تماشا نمائید.

۲۰ تن کارمندان خدمات ملکی که به همکاری وزارت مالیه در رشتۀ پالیسی اقتصادی در پوهنتون آسیای مرکزی تحصیل مینمودند، به سویۀ ماستری فارغ گردیدند

۲۰ تن کارمندان خدمات ملکی که به همکاری وزارت مالیه در رشتۀ پالیسی اقتصادی در پوهنتون آسیای مرکزی تحصیل مینمودند، به سویۀ ماستری فارغ گردیدند

پیام ویدیویی جلالتمآب محمد اشرف غني، رئیس جمهور اسلامی افغانستان به مناسبت هفتۀ مالیات؛

چگونگی اجرای حواله های باقی مانده سال مالی 1397از داخل بودجۀ منظور شدۀ سال مالی 1398

سخنرانی داکتر محمد اشرف غنی در کنفرانس جینوا

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۴:۲۰
Background image

اعلان پروژه بازسازی،رنگمالی وتدارک اجناس مورد ضرورت شعبات ریاست عمومی تفتیش داخلی واقع وزارت مالیه

وزارت مالیه جمهوری اسلامی افغانستان از تمام داوطلبان واجد شرایط دعوت مینماید تا در پروژه داوطلبی(پروژه بازسازی،رنگمالی وتدارک اجناس مورد ضرورت شعبات ریاست عمومی تفتیش داخلی واقع وزارت . . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۴/۳ - ۱۴:۱۰
Background image

اطلاعیه در مورد لیلام یکتعداد موترسایکل های مختلف النوع

ریاست گمرک کابل درنظردارد به تعداد ۱۸۶۴ موترسایکل های مختلف النوع خویشرا در محضر عام و هیئت مختلط، لیلام نماید. کسانیکه مایل به خریداری باشند میتوانند مؤرخ۱۵ سرطان ۱۳۹۸ ساعت ده قبل از . . .