برنامه آموزشی رهبری و مسلکی سازی ۳۵ تن از مستوفیان ولایات دایر گردید

admin_mof
شنبه ۱۴۰۰/۸/۱۵ - ۱۶:۳۱
خبر

برنامه آموزشی رهبری و مسلکی سازی ۳۴ تن از مستوفیان ولایات در تالار احمدشاه درانی اکادمی گمرکات دایر گردید.

در این برنامه معراج محمد معراج رئیس عمومی عواید، انجنیر عبدالطیف خالد رئیس عمومی تفتیش داخلی، احمد شاه شاکر رئیس انسجام و انکشاف عواید ولایات، نعیم الدین عمر سرپرست ریاست منابع بشری، احمد ولی حقمل، سرپرست ریاست ارتباط و آگاهی عامه وزارت مالیه و۳۴ از مستوفیان ولایات حضور داشتند.

این برنامه که با تلاوت چند از آیات کلام الله مجید آغاز شد، نعیم الدین عمر، سرپرست ریاست منابع بشری وزارت مالیه ضمن خوش آمدید و ارایه معلومات در مورد ریاست منابع بشری، خطاب به اشتراک کنندگان گفت، در این برنامه موضوعاتی چون قانون مالیات برعایدات ، قانون اداره امورمالیاتی، ساختار اداری مالیات افغانستان، طرزالعمل های ادارات مالیاتی، سیستم مالیات (سیگتاس)، امور کاری مستوفیت ها با خزاین و مصارفات و چگونگی رهبری و مدیریت به مستوفیان ولایات تدریس می گردد.

وی افزود این برنامه برای رفع مشکلات مستوفیان ولایات، ارتقای ظرفیت و مسلکی سازی آنان راه اندازی گردیده است. لذا تخصص گرایی و مسلکی سازی از اولویت های کاری نظام جدید و باالخصوص وزارت مالیه است.

 مستوفیان محترم با رعایت سلسله مراتب اداری و اخلاق و ظیفوی، پشت کار و تعهد می توانند در بلند بردن عواید ملی تلاش جدی و موثر نمایند.

متعاقب آن، معراج محمد معراج، رئیس عمومی عواید در رابطه به دایر شدن این برنامه گفت: اهداف اساسی ما، سیستم سازی، جمع آوری عواید به صورت شفاف، ارائه خدمات بهتر به مردم و تقویت نظام است.  لذا با شفاف سازی جمع آوری عواید و ارایه معلومات به مردم در رابطه به چگونگی مصرف آن  می توانیم اعتماد سازی کنیم.

در ادامه انجنیر عبدالطیف خالد رئیس عمومی تفتیش داخلی نیز ضمن یاد آوری از چالشها و مشکلات گفت: هدف از ارائه سیمینارها و پروگرام بلند بردن ظرفیت کارمندان است.  نظام جدید به کارمندان امین صادق، متعهد و مسلکی نیاز دارد.  لذا نیاز است ظرفیت خود را بالا برده و اعتماد مردم را جهت ارائه خدمات بهتر جلب کنیم.  وی همچنان افزود، کسانی که در نظام قبلی کار کرده اند، همه آنها مفسد نیستند، افراد امین و متعهد و مسلکی هستند که می توانیم از ظرفیت و تجارب آنها استفاده کنیم.

سپس احمد شاه شاکر، رئیس انسجام و انکشاف عواید ولایات گفت، یک ضرورت است تا گردهم آییم و از تجارب یکدیگر جهت بهبود امور استفاده کنیم. این برنامه آموزشی زمینه را فراهم می سازد تا قوانین بصورت یکسان در تمامی نقاط افغانستان تطبیق گردد.

خبر

در فرجام باید گفت که این  برنامه آموزشی به مدت یک هفته از تاریخ ۱۵ الی ۲۱  عقرب سال جاری ادامه دارد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۲۲:۹
Background image

پیام تبریکی رییس عمومی گمرکات وزارت مالیه به مناسبت روز جهانی گمرک

روز جهانی گمرک را که مصادف به ۶ دلو است به تمامی همکاران مرکزی و و ولایتی خویش تبریک و تهنیت عرض نموده از

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۲:۲۱
Background image

اولین کنفرانس اقتصادی تحت عنوان کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید دایر گردید

اولین کنفرانس یک روزه تحت عنوان "کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید"، که مبین اراده و تصمیم متین دولت اسلامی

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۷
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

کنفرانس یک روزه تحت نام (کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید) به ابتکار وزارت مالیه به تاریخ ۱۹ جنوری ۲۰۲۲ در قصر چارچنار ارگ،

بازگشت به صفحه خبر