حکومت افغانستان متعهد به ایجاد زمینه های مساعد برای حمایت از صنعت تکافل است

farid_mof
شنبه ۱۳۹۸/۹/۹ - ۱۶:۱۶
خبر

 نخستین کنفرانس معرفی صنعت تکافل(بیمه اسلامی) امروز مؤرخ ۹ قوس ۱۳۹۸ در هوتل انترکانتیننتال دایر گردید.

در این کنفرانس محترم محمدعبدالحبیب ځدران، معین اداری وزارت مالیه، محترم محمد قاسم حلیمی، معین مسلکی وزارت عدلیه، محترم عنایت الله بلیغ نماینده شورای علما، نماینده گان بانک انکشاف اسلامی، اتاق های تجارت، شرکت های بیمه دولتی و غیر دولتی، رؤسا و نماینده گان ادارات مختلف دولتی اشتراک داشتند.

محترم عبدالحبیب ځدران، معین اداری وزارت مالیه ضمن تشکری از همکاری بانک انکشاف اسلامی گفت:" قانون تکافل به ابتکار وزارت مالیه و همکاری مالی بانک انکشاف اسلامی طرح و تدوین گردیده است، از اینکه بیمه و تکافل یک صنعت نوپا در کشور است امروز شاهد تدویر نخستین کنفرانس ملی صنعت بیمه اسلامی به منظور آگاهی و تشویق سرمایه گذاری در این بخش می باشیم."

معین اداری وزارت مالیه از شرکت های بیمه خصوصی و دولتی تقاضا بعمل آورد تا در اجرای بیمه اسلامی به اساس قوانین مربوطه همکاری نمایند تا سکتور بیمه در رشد اقتصادی و احتماعی کشور سهم ارزندۀ خویشرا ایفا نماید.

محترم قاسم حلیمی، معین مسلکی وزارت عدلیه در رابطه به تکافل در نظام اسلامی معلومات همه جانبه ارائه نموده و گفت که تکافل در اسلام جواز دارد. وی افزود که معنی تکافل کمک به مردم فقیر می باشد.
معین مسلکی وزارت مالیه گفت که این وزارت با وزارت مالیه در راستای ترویج فرهنگ تکافل در افغانستان همکار خواهد بود.

محترم عنایت الله بلیغ، نمایندۀ شورای علما در مورد صنعت بیمه از دیدگاه اسلام، ارائه خدمات بیموی بر اساس اصول و قواعد اسلامی، تفاوت بیمه اسلامی از بیمه عنعنوی و دیگر مسایل مرتبط صبحت نموده و از حمایت شورای علما جهت ترویج بیمه اسلامی در کشور اطمینان داد.

خبر

همچنان در این کنفرانس در رابطه به معرفی مختصر صنعت و قانون تکافل، جایگاه تکافل در نظام اقتصاد مالی اسلامی، اهمیت تکافل در رشد و ثبات سرمایه گذاری، معرفی مدل تطبیقی تکافل در افغانستان، معرفی نکات مهم قانون تکافل افغانستان برای شرکت های تکافل و دیگر مسایل مرتبط به اشتراک کننده گان معلومات ارائه گردید.

قابل تذکر است که این کنفرانس به منظور معرفی صنعت تکافل، بلند بردن سطح آگاهی مردم در مورد بیمه اسلامی، تشویق سرمایه گذاری و ایجاد همکاری و همآهنگی میان ادارات ذیدخل به منظور توسعه صنعت تکافل در کشور برگزار گردیده بود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۱۳:۴
Background image

کنفرانس بین المللی بررسی تمویل اهداف انکشاف پایدار برگزار گردید

کنفرانس بین المللی جهت بررسی تمویل اهداف انکشاف پایدار سازمان ملل متحد امروز مؤرخ ۸ جوزا ۱۳۹۹ به میزبانی کشور ترکمنستان از طریق ویدیو کنفرانس دایر گردید.

در این کنفرانس، مسئول اهداف. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۲۴
Background image

وزارت مالیه معاشات متقاعدین در سال مالی ۱۳۹۹ را بدون طی مراحل پروسه بایومتریک جدید پرداخت می نماید

وزارت مالیه معاشات متقاعدین در سال مالی ۱۳۹۹ را به علت آسپ پذیر بودن این قشر و کمک به ایشان بدون طی مراحل پروسۀ بایومتریک جدید و به اساس کارت های قبلی پرداخت می نماید.

در کنفرانس. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۸
Background image

توزيع شماره تشخيصيه ماليه ده در حوزه‌های مالياتی کابل

همشهریان و مالیه دهندگان محترم!

منبعد شما می‌توانید برای دریافت شماره تشخيصيه مالیه ده (TIN) به حوزه‌های مالیاتی ذیل نیز مراجعه نمائید:

۱- مديريت حوزه مالياتی سوم داخل ناحيه سوم

مسؤل. . .

بازکست به صفحه خبر