سرپرست وزارت مالیه با سرپرست وزارت تحصیلات عالی و رئیس بانک انکشاف آسیائی در مورد اعمار و انکشاف هشت پوهنتون دولتی در سراسر کشور بحث نمود

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۷ - ۹:۲۸
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشارو ارشد مقام عالی ریاست جمهوری درامورد زیربنا مورخ ۳ حوت ۱۳۹۸ با محترم عبدالتواب بالاکرزی، سرپرست وزارت تحصیلات عالی و محترم نرندرا سنگرو، رئیس بانک انکشاف آسیائی برای افغانستان در مقر وزارت مالیه دیدار کرد.
در این دیدار، در رابطه به انکشاف و اعمار هشت پوهنتون دولتی در سراسر کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
سرپرست وزارت مالیه گفت که این پروژه برای افغانستان بسیار حیاتی می باشد و تقویت سکتور تحصیلات عالی یکی از اولویت های مهم حکومت افغانستان می باشد. باید افزود که پروژه ها باید در زمان معین آن آغاز و خاتمه یابد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت که خوشبختانه در ۲۹ حوت سال گذشته جلالتمآب رئیس جمهور تشکیلات پوهنتون های که جدیدا اعمار می گردند، را منظور نموده و تاکید ورزید تا کار ساختمانی آن در زمان معین به اکمال برسد.
این پوهنتون ها در حدود ۱۵ الی ۲۰ میلیون دالر هزینه بر می دارد و توسط شرکت انکشاف ملی تطبیق خواهد شد.
سرپرست وزارت مالیه گفت که میان وزارتخانه های مالیه، تحصیلات عالی و بانک انکشاف آسیائی و شرکت تطبیق کننده نشست برگزار گردد و در آن تمام ابعاد تخنیکی و تقسیم اوقات منظم برای آن ساخته شود.

خبر


قابل تذکر است که پروژۀ "حمایت از زیربنای تحصیلات عالی" در مجموع ۱۸ بخش زیربنایی را در هشت پوهنتون دولتی در سراسر کشور ارایه می نماید و پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی عالی نیمروز، زابل، ارزگان، فراه، دایکندی، هلمند و پوهنتون ملی علوم زراعتی و تکنالوژی افغانستان و پوهنتون کندهار در اولویت نخست این پروژه قرار دارند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۸ - ۱۷:۴
Background image

وزیر مالیه در مورد تغییرات ساختاری وزارت مالیه معلومات داد

رهبری وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۸ حمل ۱۳۹۹ طی کنفرانس مطبوعاتی در مقر این وزارت به رسانه ها در رابطه به تغییرات ساختاری وزارت مالیه، وضعیت جمع  آوری عواید ملی، مصرف بودجه انکشافی، اقدامات. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱/۱۴ - ۱۵:۲۰
Background image

جلالتمآب رئیس جمهور  محترم ارغندیوال را به حیث سرپرست و نامزد وزیر وزارت مالیه معرفی کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال امروز مؤرخ ۱۴ حمل ۱۳۹۹ طی کنفرانس ویدیویی توسط جلالتمآب محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به حیث سرپرست و نامزد وزیر مالیه به کارمندان این وزارت معرفی گردیده. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۴:۴۱
Background image

جلسۀ مجمع عمومی سهمداران پشتنی بانک دایر گردید

جلسۀ مجمع عمومی سهمداران پشتنی بانک امروز مؤرخ ۱۲ حمل ۱۳۹۹ به ریاست محترم عبدالحبیب ځدراڼ، معین مالی و سرپرست وزارت مالیه و اشتراک مجمع سهمداران، نماینده گان وزارت های مربوطه، هیأت نظار. . .

بازکست به صفحه خبر