شرکت غضنفر گروپ بالای پروژه برق گازی مزار شریف ۸۹ میلیون دالر سرمایه گذاری می نماید

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۲:۲۸
خبر

شرکت غضنفر گروپ دیروز مؤرخ ۲۸ جوزا ۱۳۹۹ موافقتنامۀ قرضه به ارزش ۶۰ میلیون دالر آمریکایی را با مؤسسه مالی بین‌المللی (IFC) که یکی از زیرمجموعه های بانک جهانی است، به امضا رسانید. هدف از امضای این موافقتنامه اخذ قرضه بخاطر سرمایه گذاری ۸۹ میلیون دالر بالای برق گازی مزار شریف بشکل پروژه انرژی مستقل(IPP) است. که مبلغ ۲۹ میلیون دالر متباقی را شرکت غنضفر با شرکایش تامین نموده و سرمایه گذاری خواهد کرد.

پروژه متذکره از طریق مشارکت عامه و خصوصی تطبیق گردیده و وزارت مالیه نقش تضمین کننده این پروژه را به عهده دارد. ظرفیت مجموعی پروژه متذکره ۵۹ میگاوات بوده که باعث افزایش ۳۰ درصدی تولید برق در داخل کشور می گردد که انرژی تولید شده در ولایات بلخ، کابل و ننگرهار توزیع خواهد گردید.

در مراسمی که به همین مناسبت در مقر وزارت مالیه برگزار گردیده بود، محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، محترم هنری کرالی، رئیس بانک جهانی برای افغانستان و محترم محمد اسماعیل غضنفر، رئیس شرکت غنضفر گروپ اشتراک داشتند.

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه گفت:"سکتور خصوصی در بازسازی، تقویت برنامه های زیربنائی و اقتصادی افغانستان نقش ارزنده ای داشته و یکی از اولویت های اساسی حکومت را تقویت این سکتور تشکیل می دهد. وی افزود خرسند هستم که امروز سکتور خصوصی بالای یکی از پروژه های مهم انرژی در کشور سرمایه گذاری می نماید."

محترم محمد اسماعیل غنضفر، رئیس غضنفر گروپ گفت که ما این پروژه را به عنوان یک پروژه تجارتی ندانسته بلکه آنرا یگ اقدام مهم برای رفاه مردم افغانستان و باز سازی کشور می دانیم.

محترم هنری کرالی، رئیس بانک جهانی برای افغانستان گفت" خرسند هستیم که به یکی از واحدهای سکتور خصوصی افغانستان قرضه می دهیم تا بلای این پروژه مهم سرمایه گذاری نماید. وی گفت امیداوار هستیم که سائر شرکت های خصوصی نیز از شرکت غضنفر گروپ الهام گرفته و در این بخش سرمایه گذاری نمایند."

خبر

قابل تذکر است که مطابق به قرارداد تخنیکی برق تولید شده به د افغانستان برشنا شرکت به فروش رسیده و شرکت نامبرده آنرا به مردم توزیع خواهد کرد.قرار است پروژه متذکره در اواسط سال ۲۰۲۲ به پایه اکمال رسیده و به بهره برداری سپرده شود

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۰:۶
Background image

بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را به حکومت افغانستان تصویب کرد

بورد اجرائیوی بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را مورخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹ به حکومت افغانستان تصویب کرد.

این کمک به حکومت افغانستان جهت مبارزه با تاثیرات منفی اقتصادی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با والیان  ارزگان و بامیان در مورد روند تطبیق پروژه های انکشافی آن ولایت بحث نمود

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مورخ ۱۸ سرطان ۱۳۹۹ با محترم محمد شفیق اسدالله سعید، والی ارزگان  و محترم سیدانور اعلا رحمتی، والی بامیان بطور جداگانه در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۸:۵۷
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول در مورد برنامه سه ساله جدید صندوق متذکره با حکومت افغانستان بحث کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه مؤرخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول از طریق کنفرانس ویدیوئی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، که معینان وزارت. . .

بازکست به صفحه خبر