نشست مشورتی حکومت با مردم ولایت غور به منظور شمولیت نیازمندی ها و اولویت های شان در طرح بودجه ملی سال آینده دایر گردید

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۰:۴۲
خبر

نشست مشورتی حکومت با مردم ولایت غور به منظور شمولیت نیازمندی ها و اولویت های شان در طرح بودجه ملی سال مالي آینده امروز مؤرخ ۲۳ سنبله ۱۳۹۹ در مقر ولایت غور دایر گردید.

در این نشست محترم عبدالحبیب ځدران معین مالی وزارت مالیه، محترم حبیب الله رادمنش معاون مالی و اداری ولایت غور ، محترم فضل الحق احسان رئیس شواری ولایتی ، شورای علما،رئیس امور زنان، نمایندگان جامعه مدنی و شماری از اهالی ولایت متذکره اشتراک داشتند.

محترم عبدالحبیب ځدران ،معین مالی وزارت مالیه گفت: "در طرح بودجه ملی سال مالی آینده ضمن پروژه های بزرگ ملی برای ولایت غور مبلغ ١٠٠،١٧ میلیون افغانی برای پروژه های کوچک و عام المنفعه در نظر گرفته شده است، امیدواریم که مردم شریف ولایت غور نیازمندی ها و اولویت های شانرا بادرنظرداشت سقف تعیین شده با ما شریک نمایند تا بتوانیم این نیازمندی های شانرا شامل طرح بودجه سال مالی آینده بسازیم."

آقای ځدران افزودند پلان رهبری وزارت مالیه این است که نشست حکومت با مردم را در 15 ولایت دیگر نیز ادامه دهد تا بتوانیم ضروریات مردم را استماع و شامل بودجه سال مالی 1400 نمایم ، قبلا بودجه ملی در مرکز ترتیب و تطبیق میگرید ولی اکنون وزارت مالیه با مردم نشست مینماید تا بودجه با در نظرداشت ضروريات مردم ترتيب شود .

معین مالی وزارت مالیه علاوه کرد که ما سقف تعیین شده را به اساس نفوس و میزان فقر در هر ولایت در نظر می گیریم و هدف از نشست مشورتی با مردم، سهیم سازی ایشان در پروسۀ بودجه سازی و تقویت حکومتداری محلی می باشد.

حبیب الله رادمنش معاون مالی و اداری ولایت غور گفت که ما از ابتکار وزارت مالیه جهت دخیل ساختن مردم در پروسۀ بودجه سازی قدردانی می کنیم، این یک ابتکار خوب و یک آغاز نیک است که مردم از طریق آن نیازمندی ها و اولویت های انکشافی شانرا با حکومت شریک می سازند و حکومت آنرا با درنظرداشت امکانات مالی و سقف تعیین شده مد نظر می گیرد."

وی افزود که نیاز مندی مهم ولایت غور وصل اين ولایت به یکی از شهر های بزرگ است اعمار سرک و برق عمده ترین ضروریات این ولایت به شمار میرود که خواهان همکاری از وزارت مالیه در این بخش ها شد.

فضل الحق احسان رئیس شواری ولایتی با ابراز تشکر از رهبری وزارت مالیه بیان نمود غور یکی از ولایات کم انکشاف يافته میباشد که متاسفانه توجه اندکی به اين ولايت صورت گرفته است . نشست رهبری وزارت مالیه را با مردم به خاطر ترتیب بودجه یک اقدام نیک دانسته و بیان نمود که این امر خوشبینی مردم را نسبت به حکومت بیشتر می سازد.

در این نشست از طرف تیم تخنیکی وزارت مالیه پرزنتیشن در رابطه ارایه گردید که معلومات لازم برای اشتراک کنندگان داده شد همچنان نظریات، پیشنهادات و نیازمندی مردم ولایت غور استماع گردیده و به سوالات مطروحه شان توسط معین مالی وزارت مالیه و تیم تخنیکی ریاست عمومی بودجه پاسخ داده شد.

خبر

قابل ياد آوري است که معين مالي وزارت ماليه طى سفرش به ولايت غور از مستوفيت اين ولايت نيز ديدار کرد و مشکلات کارمندان اين مستوفيت را استماع نموده براى حل مشکلات شان به مسٸولين هدايات لازم داد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۹:۳۷
Background image

نشست گروپ کاری صندوق وجهی زیربناهای افغانستان دایر گردید

نشست گروپ کاری صندوق وجهی زیربناهای افغانستان امروز مورخ ۱ دلو ۱۳۹۹ تحت ریاست مشترک محترم عبدالحبیب ځدران، معین مالی وزارت مالیه

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲ - ۹:۱۳
Background image

وزارت مالیه فعالیت ها و دستاوردهای سال مالی ۱۳۹۹ و پلان های آینده را تحت برنامه حسابدهی دولت به ملت ارائه کرد

رهبری وزارت مالیه فعالیت ها و دستاوردهای مهم سال مالی ۱۳۹۹ و پلان های آینده را امروز مورخ اول دلو ۱۳۹۹ در برنامه "حسابدهی دولت به ملت" در مرکز رسانه

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۴
Background image

جلسه رهبری حکومت، گزارش اصلاحات در ریاست عمومی خزینۀ تقاعد را استماع کرد

تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان جلسه رهبری، روی اصلاحات در بخش های مختلف ریاست عمومی خزینۀ

بازگشت به صفحه خبر