جلسه به منظور انتقال پول از طریق حواله ارزی (TT) و تسهیل روند خریداری مواد اولیه دایر گردید

admin_mof
دوشنبه ۱۴۰۰/۷/۵ - ۲۰:۵۴
خبر

مطابق فیصله کابینه ی ا.ا.ا به تعقیب مجلسی که در د افغانستان بانک دایر شده بود نشست دیگری به سلسله آن در وزارت مالیه دایرگردید که رهبری آن را عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزارء به عهده داشت. وزرای اقتصاد، صنعت و تجارت، رئیس د افغانستان بانک و معاون آن، معینان وزارت مالیه و مسئولین مربوطه نیز حضور داشتند. این نشست به منظو انقال پول از طریق ( TT) و سهولت های تورید اجناس مهم به افغانستان در ۱۹ ماه صفر۱۴۴۳ که مصادف است با ۴ میزان ۱۴۰۰ در خیبر هال وزارت مالیه دایر گردید.

د افغانستان بانک با پیشکش نمودن طرح مورد نظر و لیست ابتدایی مواد اولیه غذایی و طبی که نیازمند اولویت های لازم به منظور و اردات به افغانستان است، خاطر نشان ساخت که سهولت های لازم مهیا گردد. در این جلسه فیصله به عمل آمد تا این لیست با اتاق صنعت و معادن شریک شود و علاوه بر آماده ساختن مواد خام فابریکه های داخلی دیگر مواد لازمه ابتدایی نیز در این لست شامل گردد تا مشکل کمبود مواد خوراکی و طبی در کشور رفع گردد و از بلند رفتن قیمت ها جلو گیری به عمل آید.

همچنان فیصله به عمل آمد تا د افغانستان بانک و ارگان های دیگر مربوطه به منظور حل مشکلات بانک ها، تلاش نمایند که مشکلات به صورت تدریجی حل گردد و به همین ترتیب به منظور حمایت و تقویت فابریکات داخلی تمام تلاشها به خرج داده شود که قیمت مواد اولیه کنترول و از بلند رفتن آن جلوگیری صورت گیرد.

در ادامه تجاران کشور از یک سلسله مشکلات و چالشها در بندر حیرتان یادآوری کردند، که مسئولین وزارت مالیه با استماع شکایات آنها، تعهد سپرد که مشکلات متذکره را به طور عاجل حل نموده و برای کارگران تخنیکی خارجی تمدید ویزه افغانستان و همچنین برای صادرات افغانستان تدابیر و سهولتهای لازم را در نظر گرفته شود.

خبر

در اخیر این جلسه معاون رئیس الوزرا ا.ا.ا عبدالسلام حنیفی به نماینده های سکتور خصوصی، تجار و مالکان فابریکه ها اطمینان داد که به همه مشکلات شان رسیدگی می شود و برای حل شان تدابیر لازم گرفته شده است.

ایشان خاطر نشان ساخت که بخاطر چرخش امور اقتصادی کشور و ایجاد فرصت های کاری بهتر با کشور های مربوطه گفتگو جریان دارد تا اینکه ( مثل تاپی و کاسا 1000) پروژه های بزرگ بین الدولتی آغاز شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۴:۴۴
Background image

سی چک طیاره ایربس ۳۱۰ شرکت آریانا در داخل کشور آغاز گردید

سی چک طیاره ایربس ۳۱۰ آریانا با معیار های قبول شده هوانوردی جهانی توسط پرسونل ورزیده و مجرب شرکت آریانا در داخل کشور آغاز

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۹:۲
Background image

دومین نشست بورد تخنیکی شریک سازی زیربناها دایر گردید

دومین نشست بورد تخنیکی شریک سازی زیربناها تحت ریاست محمد صابر نثار، سرپرست ریاست عمومی سرمایه گذاری و زیر بناء معینیت پالیسی

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۸:۵۸
Background image

فرمان وزیر مالیه

طبق فرمان جدید سرپرست وزیر وزارت مالیه  محترم الحاج ملا هدایت الله بدری که به تمام مسولین گمرکات کشور هدایت سپرد شد تا بعداز این به هیچ فردی اجازه ندهد تا گندم را به خارج از کشور صادر. . .

بازگشت به صفحه خبر