وزارت مالیه معاشات متقاعدین در سال مالی ۱۳۹۹ را بدون طی مراحل پروسه بایومتریک جدید پرداخت می نماید

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۲۴
خبر

وزارت مالیه معاشات متقاعدین در سال مالی ۱۳۹۹ را به علت آسپ پذیر بودن این قشر و کمک به ایشان بدون طی مراحل پروسۀ بایومتریک جدید و به اساس کارت های قبلی پرداخت می نماید.

در کنفرانس مطبوعاتی که به همین مناسبت امروز مؤرخ ۱ جوزا ۱۳۹۹ در مرکز رسانه های حکومت برگزار گردیده بود، محترم محمد عمر درانی، رئیس عمومی خزینه تقاعد ضمن ارائه معلومات در مورد اصلاحات در این بخش، ساختار بودجه و اجراات سال مالی ۱۳۹۹ گفت:" به علت شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرنطین در کشور پروسۀ بایومتریک متقاعدین متوقف گردیده است، بناء به اساس مشوره های که با شوراهای متقاعدین صورت گرفت، حکومت افغانستان و وزارت مالیه بادرک شرایط کنونی و وضعیت اقتصادی متقاعدین تصمیم گرفت تا حقوق متقاعدین را مطابق جدول نوبتی در چهار الی پنج ماه آینده پرداخت می نماید."

وی افزود" هدف از پرداخت معاشات متقاعدین بدون طی مراحل پروسه بایومتریک جدید، اینست که تا ایشان بادرنظرداشت شرایط کنونی مشکلات شانرا را حل نموده و به نیازمندی های روزمره شان رسیدگی کرده بتوانند، زیرا یگانه منبع درامد متقاعدین حقوق تقاعد شان می باشد."

خبر

در این کنفرانس، رئیس عمومی خزینه تقاعد وزارت مالیه از آمادگی این بخش برای آغاز مجدد پروسه بایومتریک بعد از پایان قرنطین خبر داده و از متقاعدین درخواست نمود تا با درنظرداشت شرایط بحرانی موجود در خانه های شان باقی مانده و جهت اخذ حقوق شان به ریاست عمومی خزینه تقاعد مراجعه نکنند، زیرا وزارت مالیه حقوق سال مالی ۱۳۹۹ متقاعدین را بدون آنکه ایشان حضور فزیکی داشته باشند، طبق جدول و بسته ترتیب شده پرداخت می نماید.

قابل تذکر است وزارت مالیه حقوق متقاعدین را به اساس کارت های قبلی در سه بسته ذیل پرداخت می نماید: متقاعدین و ورثه آنها که حقوق سالانه شان از ۷۵ هزار افغانی باشد،۱۰۰ فیصد ( ۱۲ ماهه معاش) شان پرداخت می گردد.

متقاعدین ورثه آنها که حقوق سالانه شان از ۷۵۰ الی ۱۵۰ هزار افغانی باشد، ۷۵ فیصد ( ۹ ماهه معاش) شان پرداخت می گردد.

متقاعدین و ورثه آنها که حقوق سالانه شان از از ۱۵۰ هزار افغانی بالاتر باشد، ۵۰ فیصد (۶ ماهه معاش) شان پرداخت می گردد.

متقاعدین که ۲۵ و ۵۰ فیصد حقوق شان باقی می نماند در اخیر سال مالی جاری پرداخت خواهد شد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۹:۱۲
Background image

معین ادارى وزارت مالیه با تیم تخنیکی بانک جهانی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود

محترم محمد اسماعيل رحيمى، معین ادارى وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی بانک جهانی از طریق کنفرانس ویدیویی در مورد پروژه بررسی عملکرد بحث نمود.

در نخست، محترم محمد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۸:۴۹
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه در رابطه به تعدیلات پیشنهادی حکومت در مورد بودجه ملی و وضعیت مالی جاری کشور توضیح داد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۳ جوزا ۱۳۹۹ در نشست مشترک با کمیسیون های ولسی جرگه که به میزبانی کمیسیون مالی و بودجوی برگزار گردیده بود، اشتراک. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۷:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با نمایندۀ خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان  صحبت کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۹ با نماینده خاص کشور فنلند در امور برگزاری کنفرانس انکشافی سال ۲۰۲۰ در مورد افغانستان از طریق کنفرانس. . .

بازکست به صفحه خبر