تفاهمنامۀ فاز اول پروژۀ آبرسانی نواحی ۱۲ و ۲۲ شهر کابل در حضور نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه به امضاء رسید

farid_mof
شنبه ۱۳۹۹/۴/۷ - ۹:۳
خبر

تفاهمنامۀ فاز نخست پروژۀ آبرسانی نواحی ۱۲ و ۲۲ شهر کابل امروز مورخ ۳ سرطان ۱۳۹۹ میان محترم انجینیر حمید الله یلانی، رئیس عمومی شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان و محترم نصرت الله یوسفزی، رئیس شرکت آبرسانی خصوصی ولید یوسفزی در حضور محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در مقر این وزارت به امضاء رسید.

ارزش فاز نخست پروژه آبرسانی کابل که مبلغ ۸ میلیون دالر آمریکایی می باشد، قرار است که در مدت یکسال از طریق مشارکت عامه و خصوصی تطبیق گردد و بعد از تطبیق بلاک های اول، دوم، سوم و چهارم شهرک PPS، امنیت ملی و شهرک شاروالی را در نواحی متذکره تحت پوشش آبرسانی قرارخواهد داد.

در مراسم امضای این تفاهمنامه محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه گفت که پروژه آبرسانی نواحی ۱۲ و ۲۲ شهرکابل یکی از پروژه های حیاتی می باشد که نیازمندی های شهروندان کابل در زمینه دسترسی به آب آشامیدنی سالم را فراهم می نماید. سرپرست وزارت مالیه تطبیق این پروژه را یک گام بزرگ جهت دسترسی شهروندان کابل به آب آشامیدنی سالم و صحی دانسته و حمایت خویشرا از تطبیق این پروژه اعلام نمود. وی به مسئولین مربوطه یادآوری کرد تا در بخش تطبیق این پروژه حیاتی بشکل جدی همکاری نمایند.

خبر

محترم انجینیر حمید الله یلانی، رئیس عمومی شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان ضمن تشکری از رهبری حکومت و وزارت مالیه در عرصه تطبیق پروژه های آبرسانی گفت که ما پروژۀ آبرسانی نواحی ۱۲ و ۲۲ شهر کابل را در جلسه شورای عالی اقتصادی سال ۱۳۹۶ ارایه کردیم و در سال ۱۳۹۸ مورد تائید و منظوری ایشان قرار گرفت. خوشبختانه امروز ما شاهد امضای فاز اول پروژه آبرسانی نواحی متذکره می باشیم.

محترم نصرت الله یوسفزی، رئیس شرکت آبرسانی خصوصی ولید یوسفزی ضمن تشکری از رهبری حکومت افغانستان گفت که ما متعهد هستیم تا این پروژه را بشکل درست و شفاف تطبیق نموده و وجیبه خویشرا جهت ارائه آب آشامیدنی سالم به شهروندان کشور ادا نمائیم.

خبر

قابل تذکر است که ارزش مجموعی پروژه آبرسانی نواحی ۱۲ و ۲۲ شهرکابل که شامل چندین فاز است مبلغ ۵۴.۴۸ میلیون دالر آمریکائی می باشد که از طریق مشارکت عامه و خصوصی تطبیق می گردد، که با تطبیق آن آب آشامیدنی سالم برای ۵۳۵۰۰۰ تن باشندگان شهر کابل برای مدت ۴۵ سال فراهم گردیده و پس از عقد قرارداد، پروژه متذکره در مدت سه الی چهار سال تطبیق و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۰:۶
Background image

بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را به حکومت افغانستان تصویب کرد

بورد اجرائیوی بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را مورخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹ به حکومت افغانستان تصویب کرد.

این کمک به حکومت افغانستان جهت مبارزه با تاثیرات منفی اقتصادی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۱۴:۱۲
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با والیان  ارزگان و بامیان در مورد روند تطبیق پروژه های انکشافی آن ولایت بحث نمود

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مورخ ۱۸ سرطان ۱۳۹۹ با محترم محمد شفیق اسدالله سعید، والی ارزگان  و محترم سیدانور اعلا رحمتی، والی بامیان بطور جداگانه در. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۸:۵۷
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول در مورد برنامه سه ساله جدید صندوق متذکره با حکومت افغانستان بحث کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه مؤرخ ۱۷ سرطان ۱۳۹۹ با تیم تخنیکی صندوق بین المللی پول از طریق کنفرانس ویدیوئی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، که معینان وزارت. . .

بازکست به صفحه خبر