تمام شرکت های دولتی با رویکرد منفعت محوری در مارکیت فعالیت نمایند

admin_mof
شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۴:۵۳
خبر

دکتور میرویس بهیج، رییس عمومی شرکت های دولتی طی دیدار از شرکت دولتی افغان پست گفت ما از چندی بدینسو وضعیت مالی و فعالیت های اساسی شرکت های دولتی را ارزیابی می نمائیم تا بتوانیم اصلاحات اساسی را در این نهادها تطبیق کنیم.

وی افزود باید نوع نگاه شرکت های دولتی تغییر اساسی کند و این شرکت ها با رویکرد منفعت محور در مارکیت فعالیت نمایند تا بتوانند با سکتور خصوصی رقابت نمایند و به خودکفایی مالی برسند. هدف از نظارت و ارزیابی شرکت های دولتی اینست که در روندهای کاری شان سرعت و شفافیت به میان بیاید و به منفعت برسند. وی علاوه کرد دیدگاه رهبری حکومت افغانستان اینست که از تجارب موفق کشورهای همسایه و کشورهای جنوب شرق آسیا در زمینه ی تطبیق اصلاحات در شرکت های دولتی الگوبرداری صورت گیرد.  

احمد وحید ویس، رئیس شرکت دولتی افغان پست از دیدگاه حکومت افغانستان استقبال نموده و گفت که شرکت مذکور تا اکنون ۱۵۰ تا ۲۰۰ نوع خدمات را شناسایی کرده است و در نظر دارد تا از این طریق خدمات سریع، ارزان و قابل اطمینان را برای شهروندان کشور عرضه نماید. به گفته ی وی با راه اندازی این خدمات عواید ملی به طور چشمگیری افزایش یافته و برای تعدادی زیادی از هموطنان زمینه ی کار مستقیم و غیر مستقیم فراهم می گردد. همچنان استفاده از خدمات افغان پست در بخش مبارزه علیه فساد کمک زیادی می نماید. وی علاوه کرد که بکارگیری تشکیل جدید و ارائه ۲۰۰ نوع خدمات عامه ما می توانیم که برای دولت افغانستان سالانه تا یک میلیارد افغانی درآمد  زایی داشته باشیم. 

خبر

آقای ویس اضافه کرد ما در تلاش استیم  تا لوژستیک و کارگوی ملی و بین المللی برخی اقلام و کالاها را عهده دار شویم. وی گفت ما با وزارت  تجارت صحبت کردیم و قرار است که از جمله ۷۰۰ تن جلغوزه صادراتی، کارگوی ۳۰۰ تن به شرکت افغان پست واگذار شود و ما آنرا به مارکیت های بین المللی انتقال دهیم.

رئیس شرکت افغان پست گفت که تشکیل آن شرکت ۸۰۰ نفر در مرکز و ولایات می باشد. به گفته ی وی ظرفیت های مدیریتی و مسلکی اغلب کارکنان شرکت در ولایات پایین است و بایسته است که پالیسی استخدام و معاشات از نو تعریف و یک تشکیل جدید با درنظرداشت مقتضیات جدید ترتیب گردد و بهترین کادرها از طریق رقابت آزاد استخدام شوند.   

رئیس عمومی شرکت های دولتی از فعالیت های اساسی که این شرکت روی دست دارد استقبال کرد و گفت استفاده از خدمات افغان پست باعث می گردد تا جلو بروکراسی، ازدحام مراجعین و ضیاع وقت مردم گرفته شود و کارها به سرعت و دقت طی مراحل گردد. وی به هیئت اجرائیوی شرکت افغان پست هدایت داد شرکت باید هرچه سریعتر بیلانس افتتاحیه را ترتیب نماید. همچنان وی به تیم تخنیکی ریاست عمومی شرکت های دولتی هدایت داد تا طی یک جلسه مقدماتی در بخش تکمیل پلان مالی و بیلانس شرکت همکاری نمایند تا به جلسه هیئت مدیره ارائه گردد و به منظوری ایشان برسد. 

در اخیر آقای دوکتور بهیج به شرکت افغان پست هدایت تا گزاش تحقق یافته سال مالی ۱۴۰۰ را در ختم هر ربع ترتیب نموده و آنرا به ریاست نظارت و ارزیابی امور مالی شرکت های دولتی گزارش دهند

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۱۴:۲۰
Background image

جلسه روسای شرکای انکشافی (Head of Agency) دایر گردید

جلسه روسای شرکای انکشافی به منظور هماهنگی و تشریک مساعی میان دولت و شرکای بین المللی جهت برگزاری " نشست ویژه بورد مشترک

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۵ - ۹:۴۶
Background image

وزارت مالیه با دیدگاه حمایتی می خواهد که در شرکت های دولتی تحول مثبت رونما گردد

همزمان با دیدار دوکتور میرویس بهیج، رئیس عمومی شرکت های دولتی از شرکت نفت و گاز افغانستان وی تاکید کرد که وزارت مالیه به عنوان اداره همآهنگ

شنبه ۱۴۰۰/۵/۲ - ۱۰:۴۸
Background image

صندوق بین المللی پول (IMF) اصلاحات مالی و بودجه را مؤفقانه خواند

جلسۀ اختتامیه بررسی برنامه اصلاحی مالی حکومت افغانستان با صندوق بین المللی پول (IMF ) به ریاست محمد خالد پاینده سرپرست وزارت مالیه که معین پالیسی

بازگشت به صفحه خبر