سرپرست وزارت مالیه با سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل ملاقات تعارفی نمود

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۲:۸
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء دیروز مؤرخ ۶ قوس ۱۳۹۸ با محترم وانگ یو، سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل در مقر وزارت مالیه ملاقات تعارفی نمود.
در این دیدار، سرپرست وزارت مالیه ضمن خوش آمدید به ایشان از کمک های چین به افغانستان تشکری نموده و از روابط تاریخی میان دو کشور یاد آوری نمود. سفیر چین مقیم کابل نیز از ماموریت جدیدش در افغانستان اظهار خرسندی نموده و ابراز امیداواری کرد که در دورۀ ماموریتش روابط دو کشور در عرصه های اقتصادی، تجارتی، فرهنگی و اجتماعی گسترش و تعمیق بیشتر یابد.
همچنان طرفین در رابطه به افزایش صادرات و واردات میان دو کشور از طریق خط آهن، انتقال و اتصال فایبر نوری از طريق دهليز واخان بدخشان، مشکلات پروژه مس عینک، کمک های کشور چین در بخش تمویل پروژه های انکشافی و مشکلات مالیاتی آن بحث نمودند، سرپرست وزارت مالیه به تیم های تخنیکی هدایت داد تا موضوع مشکلات مالیاتی را ‎در کوتاه ترین زمان ممکن بادرنظرداشت قوانین نافذه حل و فصل نمایند.

خبر

سفیر چین از اکمال اعمار انستیتوت ملی آموزش های تخنیکی و حرفه یی درکابل یاد آوری نموده و گفت که کشورش آماده است که آنرا به زودترین فرصت به افغانستان تسلیم نماید، سرپرست وزارت مالیه گفت که با ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی صحبت می نماید تا این مرکز را طی مراسمی از کشور چین تسلیم گیرند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۴ - ۱۸:۰
Background image

ترازوهای دیجیتالی گمرک تورخم به سیستم آسیکودا وصل و به بهره برداری سپرده شد

ترازوهای دیجیتالی گمرک تورخم امروز مورخ ۲۴ سرطان ۱۳۹۹ به سیستم آسیکودا وصل و به بهره برداری سپرده شد.

هدف از نصب این ترازوها، ایجاد شفافیت در جمع آوری عواید ملی، مبارزه علیه فساد اداری. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۴/۲۲ - ۱۲:۵۵
Background image

جلسۀ هیئت نظار شرکت های دولتی دایر گردید

جلسۀ هیئت نظار شرکت های دولتی مورخ ۲۱ سرطان ۱۳۹۹ تحت ریاست محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه در مقر این وزارت دایر گردید.

در این نشست که رئیس هیئت نظار شرکت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۲۱ - ۱۰:۶
Background image

بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را به حکومت افغانستان تصویب کرد

بورد اجرائیوی بانک جهانی مبلغ ۲۰۰ میلیون دالر آمریکایی کمک جدید بلاعوض را مورخ ۱۹ سرطان ۱۳۹۹ به حکومت افغانستان تصویب کرد.

این کمک به حکومت افغانستان جهت مبارزه با تاثیرات منفی اقتصادی. . .

بازکست به صفحه خبر