سرپرست وزارت مالیه با سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل ملاقات تعارفی نمود

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۲:۸
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء دیروز مؤرخ ۶ قوس ۱۳۹۸ با محترم وانگ یو، سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل در مقر وزارت مالیه ملاقات تعارفی نمود.
در این دیدار، سرپرست وزارت مالیه ضمن خوش آمدید به ایشان از کمک های چین به افغانستان تشکری نموده و از روابط تاریخی میان دو کشور یاد آوری نمود. سفیر چین مقیم کابل نیز از ماموریت جدیدش در افغانستان اظهار خرسندی نموده و ابراز امیداواری کرد که در دورۀ ماموریتش روابط دو کشور در عرصه های اقتصادی، تجارتی، فرهنگی و اجتماعی گسترش و تعمیق بیشتر یابد.
همچنان طرفین در رابطه به افزایش صادرات و واردات میان دو کشور از طریق خط آهن، انتقال و اتصال فایبر نوری از طريق دهليز واخان بدخشان، مشکلات پروژه مس عینک، کمک های کشور چین در بخش تمویل پروژه های انکشافی و مشکلات مالیاتی آن بحث نمودند، سرپرست وزارت مالیه به تیم های تخنیکی هدایت داد تا موضوع مشکلات مالیاتی را ‎در کوتاه ترین زمان ممکن بادرنظرداشت قوانین نافذه حل و فصل نمایند.

خبر

سفیر چین از اکمال اعمار انستیتوت ملی آموزش های تخنیکی و حرفه یی درکابل یاد آوری نموده و گفت که کشورش آماده است که آنرا به زودترین فرصت به افغانستان تسلیم نماید، سرپرست وزارت مالیه گفت که با ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی صحبت می نماید تا این مرکز را طی مراسمی از کشور چین تسلیم گیرند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۰ - ۱۳:۴۶
Background image

پیشرفت های چشمگیر حکومت افغانستان در عرصه تطبیق تعهدات دوجانبه با شرکای انکشافی

محترمه ناهید سرابی، معین پالیسی وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۰ قوس ۱۳۹۸ طی کنفرانس مطبوعاتی در مرکز رسانه ‎‎‎‎های حکومت در رابطه به پیشرفت های اخیر حکومت افغانستان در بخش های تعهدات دوجانبه. . .

شنبه ۱۳۹۸/۹/۹ - ۱۶:۱۶
Background image

حکومت افغانستان متعهد به ایجاد زمینه های مساعد برای حمایت از صنعت تکافل است

 نخستین کنفرانس معرفی صنعت تکافل(بیمه اسلامی) امروز مؤرخ ۹ قوس ۱۳۹۸ در هوتل انترکانتیننتال دایر گردید.

در این کنفرانس محترم محمدعبدالحبیب ځدران، معین اداری وزارت مالیه، محترم محمد قاسم. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۷ - ۱۲:۸
Background image

سرپرست وزارت مالیه با سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل ملاقات تعارفی نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء دیروز مؤرخ ۶ قوس ۱۳۹۸ با محترم وانگ یو، سفیر جدید جمهوری مردم چین مقیم کابل در. . .

بازکست به صفحه خبر