سرپرست وزارت مالیه: پول تعهد شدۀ عربستان سعودی از طرف د افغانستان بانک به اسرع وقت برای شهداء و مجروحین حادثۀ منا تسلیم داده خواهد شد

admin_mof
شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۳:۱
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء بتاریخ ۱۴ سنبله ۱۳۹۸ با محترم سید جلال کریم، سفیر افغانستان مقیم کشور شاهی عربستان سعودی در مقر وزارت مالیه دیدار نمود.

در این دیدار، جانبین در رابطه به قربانیان حادثه منا در مسیر جمرات مراسم حج بیت الله شریف و کمک عربستان سعودی برای شهداء و زخمیان این حادثه بحث و گفتگو نمودند.

در حادثۀ منا که در سال ۱۳۹۴ اتفاق افتاد، در اثر سقوط جرثقیل تعدادی از حجاج شهید و مجروح گردیدند که شماری از حجاج افغان نیز مشمول آن بودند. جلالتمآب سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، خادم حرمین شریفین برای شهداء این حادثه مبلغ یک میلیون ریال سعودی و برای مجروحین مبلغ مبلغ ۵۰۰ هزار ریال سعودی تعهد نموده بودند، که از این بابت ۲۳ چک از طرف سفیر افغانستان مقیم عربستان سعودی به سرپرست وزارت مالیه تسلیم داده شد.

سرپرست وزارت مالیه گفت که مبالغ متذکره به زودترین فرصت از طرف د افغانستان بانک به خانواده های متضرر اعم از شهداء و مجروحین سپرده خواهد شد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۷
Background image

امضای موافقتنامۀ برق رسانی ولایت بدخشان

موافقتنامۀ برق رسانی ولایت بدخشان امروز مؤرخ ۲۸ دلو ۱۳۹۸میان د افغانستان برشنا شرکت و بنیاد انکشافی آغاخان به امضا رسید.

این پروژه به صورت مجموعی شامل تولید ۹۱ میگاوات برق به ارزش. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۷
Background image

سرپرست وزارت مالیه با وزیر انرژی ترکمنستان در مورد موضوعات اقتصادی ذیعلاقه بحث نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء ۱۳۹۸ با وزیر انرژی ترکمنستان دیدار کرد.
در این نشست جابین در رابطه به آغاز کار. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

سرپرست وزارت مالیه در کنفرانس مشترک جایکا و صندوق بین المللی پول اشترک کرد

کنفرانس مشترک ادارۀ همکاری‎های بین‎المللی جاپان (JICA) و صندوق بین‎المللی پول به منظور دستیبابی به انکشاف و فراگیر و پایدار کشورهای آسیا در شهر توکیو پایتخت جاپان برگزار گردید.
در این. . .

بازکست به صفحه خبر