نشستی به منظور انکشاف همکاری های اقتصادی و تجارتی میان افغانستان و عربستان سعودی دایر گردید

admin_mof
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۲ - ۱۵:۳۶
خبر

نشستی به منظور انکشاف همکاری های اقتصادی و تجارتی با کشور شاهی عربستان سعودی امروز مؤرخ ۱۲ سنبله ۱۳۹۸ تحت ریاست محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهور در امور زیربناء در مقر وزارت مالیه دایر گردید.

در این نشست که محترم محمد گل خلمی، سرپرست وزارت انرژی و آب، معینان وزارتخانه های صنعت و تجارت، زراعت، آبیاری و مالداری، کار و امور اجتماعی، معادن و پترولیم، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، رؤسای د افغانستان برشنا شرکت، ادارۀ احصائیه مرکزی، ادارۀ مستقل تعلیمات تخنیکی و مسلکی و معاون تخنیکی و پالیسی اتاق تجارت و سرمایه گذاری اشتراک داشتند، هدف آن آمادگی برای سفر قریب الوقوع هیئت عالیرتبۀ دولتی عربستان سعودی به ریاست وزیر تجارت و سرمایه گذاری  آنکشور به افغانستان می باشد.

خبر

در نشست در رابطه به سرمایه گذاری عربستان سعودی در بخش های انرژی های سولری و بادی، سکتور زراعت، معدن به خصوص آهن و مس، همکاری های این کشور در بخش تکنالوژی معلوماتی، صادرات بته های طبی، صادرات میوه و سبزیجات بخصوص زعفران افغانستان به آنکشور، برگزاری نمایشگاه تولیدات دو کشور در عربستان سعودی، همکاری های دوجانبه در بخش های اجتماعی، فرهنگی و تحصیلات عالی و دیگر مسایل مرتبط بحث و گفتگوی مفصل صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۷
Background image

امضای موافقتنامۀ برق رسانی ولایت بدخشان

موافقتنامۀ برق رسانی ولایت بدخشان امروز مؤرخ ۲۸ دلو ۱۳۹۸میان د افغانستان برشنا شرکت و بنیاد انکشافی آغاخان به امضا رسید.

این پروژه به صورت مجموعی شامل تولید ۹۱ میگاوات برق به ارزش. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۷
Background image

سرپرست وزارت مالیه با وزیر انرژی ترکمنستان در مورد موضوعات اقتصادی ذیعلاقه بحث نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء ۱۳۹۸ با وزیر انرژی ترکمنستان دیدار کرد.
در این نشست جابین در رابطه به آغاز کار. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

سرپرست وزارت مالیه در کنفرانس مشترک جایکا و صندوق بین المللی پول اشترک کرد

کنفرانس مشترک ادارۀ همکاری‎های بین‎المللی جاپان (JICA) و صندوق بین‎المللی پول به منظور دستیبابی به انکشاف و فراگیر و پایدار کشورهای آسیا در شهر توکیو پایتخت جاپان برگزار گردید.
در این. . .

بازکست به صفحه خبر