اتصال منطقوی و همکاری دوجانبه افغانستان واتحادیه اروپا محور بحث سرپرست وزارت مالیه و سفیر اتحادیه اروپا برای افغانستان

admin_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۴ - ۱۲:۳۸
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء بتاریخ ۳ میزان ۱۳۹۸ با محترم پییر میادون، سفیر اتحادیۀ اروپا برای افغانستان در مقر وزارت مالیه دیدار نمود.

در این دیدار، سرپرست وزارت مالیه از کمک ۸ میلیون یورویی اتحادیه اروپا برای برگزاری شفاف انتخابات ریاست جمهوری تشکری نموده و جانبین در رابطه به کنفرانس اتصال منطقوی در شهر بروکسل، نقش و کمک اتحادیۀ اروپا در بخش اتصال منطقوی، پیشرفت کار قرداد دولت سازی میان افغانستان و این اتحادیه، بررسی برنامۀ میثاق شهروندی به منظور تسریع روند کار این برنامه و دیگر مسایل مرتبط بحث و تبادل نظر نمودند.

سفیر اتحادیۀ اروپا گفت که در نوامبر سال جاری پارلمان جدید اتحادیه اروپا افتتاح می گردد و اعضای جدید آن نیز مایل به تداوم کمک های شان به افغانستان خواهند بود.

خبر

سرپرست وزارت مالیه گفت با تطبیق برنامه های که برای رسیدن به خودکفائی افغانستان روی دست گرفتیم، ما می خواهیم که یک شریک خوب جامعه جهانی باشیم نه فقط به عنوان یک کشور کمک گیرنده. وی افزود که از کمک های اتحادیه اروپا در بخش های انرژی، تجارت و اتصال منطقوی صمیمانه قدردانی و اظهار سپاس می نمایم.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲
Background image

جلسه تخنیکی شورای عالی علمی، فرهنگی و سرمایه بشری دایر گردید

جلسه تخنیکی شورای عالی علمی، فرهنگی و سرمایه بشری امروز مؤرخ ۲۴ میزان ۱۳۹۸ تحت ریاست محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۶:۲۱
Background image

سخنگوی وزارت مالیه: سند خود کفائی اقتصادی افغانستان منحیث یک پلان وسیع برای رسیدن به رشد پایدار ملی و رفاه مردم افغانستان است

محترم شمروزخان مسجدی، رئیس ارتباط و آگاهی عامه و سخنگوی وزارت مالیه مؤرخ ۲۳ میزان ۱۳۹۸ به منظور اطلاع رسانی از دستآوردها و فعالیت های وزارت مالیه و استماع مشکلات تجار، نماینده گان سکتور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۱:۴۶
Background image

سرپرست وزارت مالیه با سفیر ترکمنستان مقیم کابل در مورد موضوعات اقتصادی ذیعلاقه بحث نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء مؤرخ ۲۳ میزان ۱۳۹۸ با محترم اویزوف خواجه سفر گیدویچ، سفیر ترکمنستان مقیم کابل در. . .

بازکست به صفحه خبر