دروازۀ تورخم بطور ۲۴ ساعته باز بوده و فعالیت های آن به شکل عادی ادامه دارد

farid_mof
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۱:۱۷
خبر

حکومت افغانستان دروازه تورخم را بطور ۲۴ ساعته برای صادرات و واردات و عبور و مرور مسافرین باز نگهداشته است و متعهد به فعالیت شبانه روزی این دروازه مهم می باشد.

حکومت افغانستان دارای منابع و ظرفیت های لازم مالی، تخنیکی و انسانی برای فعالیت ۲۴ ساعته دروازه تورخم می باشد و تمام تسهیلات مورد نیاز جهت طی مراحل اموال صادراتی و وارداتی را ایجاد نموده است.

همچنان طی مراحل اموال صادراتی و وارداتی به شکل عادی آن جریان داشته و هیچ نوع سکتگی غیر قانونی در طی مراحل اموال بطور ۲۴ ساعته از دروازه متذکره وجود ندارد‌.

تراکم محموله ها در دروازه تورخم و گمرک ننگرهار بخاطر عدم اظهار اموال توسط برخی واردکننده گان جهت طی مراحل قانونی و تطبیق قوانین نافذه مبنی بر تشریح صد فیصدی اموال مطابق به قانون گمرکات، طرزالعمل و کودهای تعرفوی می باشد.

وزارت مالیه افغانستان تمام تسهیلات و امکانات لازم را برای طی مراحل سریع اموال در ادارات مربوطه فراهم نموده است و از تمام تجار محترم تقاضا مینماید تا از قوانین نافذه اطاعت نموده و اموال تجارتی شانرا مطابق به قوانین نافذه، طرزالعمل های مربوطه و کود‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎های تعرفوی معین طی مراحل نمایند، در غیر آن هرنوع مسئولیت متوجه خود شان خواهد بود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۶:۳۲
Background image

جلسه تخنیکی شورای عالی علمی، فرهنگی و سرمایه بشری دایر گردید

جلسه تخنیکی شورای عالی علمی، فرهنگی و سرمایه بشری امروز مؤرخ ۲۴ میزان ۱۳۹۸ تحت ریاست محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۶:۲۱
Background image

سخنگوی وزارت مالیه: سند خود کفائی اقتصادی افغانستان منحیث یک پلان وسیع برای رسیدن به رشد پایدار ملی و رفاه مردم افغانستان است

محترم شمروزخان مسجدی، رئیس ارتباط و آگاهی عامه و سخنگوی وزارت مالیه مؤرخ ۲۳ میزان ۱۳۹۸ به منظور اطلاع رسانی از دستآوردها و فعالیت های وزارت مالیه و استماع مشکلات تجار، نماینده گان سکتور. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۷/۲۴ - ۱۱:۴۶
Background image

سرپرست وزارت مالیه با سفیر ترکمنستان مقیم کابل در مورد موضوعات اقتصادی ذیعلاقه بحث نمود

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء مؤرخ ۲۳ میزان ۱۳۹۸ با محترم اویزوف خواجه سفر گیدویچ، سفیر ترکمنستان مقیم کابل در. . .

بازکست به صفحه خبر