دومین جلسه حاشیوی نشست چهارم هیئت عالیرتبه (سام) در مورد چارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان دایر گردید

admin_mof
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۲۲:۵۵
خبر

دومین جلسه حاشیوی نشست چهارم هیئت عالیرتبه امروز مؤرخ ۶ اسد ۱۳۹۹ تحت ریاست مشترک محترم حمد الله محب، مشاور امنیت ملی کشور و محترم دیبوره لیونز، نماینده خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در رابطه به چارچوب ملی صلح و انکشاف افغانستان در ارگ ریاست جمهوری دایر گردید.

در این جلسه محترم شعیب رحیم، مشاور ارشد وزارت دولت در امور صلح، محترمه مولی فی، معاون نمایندۀ خاص ایالات متحدۀ آمریکا در امور صلح افغانستان و محترمه حمیرا ثاقب، نمایندۀ جامعه مدنی از سخنرانان اصلی بودند.

در نخست مشاور امنیت ملی کشور تامین صلح را یکی از شرایط اساسی برای توسعه خوانده افزود که حکومت افغانستان برای رسیدن به صلح پایدار اقدامات جدی و برنامه های اساسی را روی دست گرفته و تلاش های زیادی نموده است و از خود حسن نیت نشان داده است. وی علاوه کرد که بدون صلح پیشرفت و بدون پیشرفت صلح تامین نمی شود و هردو مکمل یکدیگر می باشند.

نماینده سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان گفت که سازمان ملل به آوردن صلح در افغانستان متعهد می باشد و ما با حکومت افغانستان از نزدیک کار می کنیم تا صلح در این کشور تامین گردد. وی افزود که انکشاف باید به گونه ای باشد که فقر و بیکاری را از بین برده و افغانستان دارای رشد اقتصادی فراگیر و متوازن باشد.

مشاور ارشد وزارت دولت در امور صلح گفت که باید کارهای انکشافی به گونه ای تنظیم گردد تا برای علل و عوامل جنگ های کنونی پاسخگو بوده و باعث کاریابی برای مردم باشد تا فقر از بین برود و دشمنان کشور نتوانند که از مردم سربازگیری نمایند.

معاون نمایندۀ خاص ایالات متحدۀ آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که توقع جامعه تمویل کننده یک دیدگاه مشترک برای آینده افغانستان است که بتواند جامعه بین المللی را به خود مجذوب کند. ما خواهان حفظ دستآوردهای افغانستان طی دو دهه اخیر در زمینه حفظ نظام جمهوریت، حقوق و جایگاه زنان و اطفال، اقلیت ها و دیگر موارد حقوق بشری هستیم.

رئیس بانک انکشاف آسیائی گفت که تامین صلح خواسته تمام افغان ها می باشد و ما برنامه های انکشافی در افغانستان را بادرنظرداشت اولویت های این کشور تمویل می کنیم تا در بخش تامین صلح پایدار کمک بتوانیم.

خبر

در اخیر تمام اشتراک کننده گان تاکید ورزیدند که افغان ها یک صلح می خواهند که طی آن دستآوردهای گذشته نظام حفظ گرددد، و افزودند که صلح و انکشاف مکمل یکدیگر می باشند و برنامه های انکشافی باید به گونه ای تنظیم شود که باعث ایجاد کاریابی و کاهش فقر در کشور گردیده و مردم افغانستان بتوانند به خدمات اساسی دسترسی پیدا کنند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۲۵
Background image

وضعیت جمع آوری عواید ملی و مصرف بودجه به سطح حکومت

گزارش های ما نشان می دهد که از تاریخ ۳ الی ۱۶ اسد سال مالی جاری از منابع عایداتی کشور مبلغ ۵ میلیارد ۱۳۳ میلیون افغانی عواید جمع آوری گردیده است. که از جمله ۲۷۳ میلیون افغانی از مستوفیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۹:۲
Background image

اپلیکیشن سیستم پیگیری اسناد مالی در معینیت مالی وزارت مالیه افتتاح گردید

محترم عبدالحبیب ځدران، معین مالی وزارت مالیه امروز مؤرخ ۲۰ اسد ۱۳۹۹ طی نشستی در مقر وزارت مالیه از راه اندازی اپلیکیشن سیستم پیگیری اسناد در معینیت مالی وزارت مالیه خبر داد.

هدف از راه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۹:۱۴
Background image

معین اداری و سرپرست وزارت مالیه از ریاست عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی به منظور اطمینان از تطبیق اصلاحات دیدار کرد

محترم محمد اسماعیل رحیمی، معین اداری و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۵ اسد ۱۳۹۹ به منظور اطمینان از تطبیق اصلاحات از ریاست عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی دیدار کرد.

در نخست محترم. . .

بازکست به صفحه خبر