وزیر مالیه با سفیر کشور دوست ترکیه در مورد تحکیم روابط دوجانبه بحث نمود

admin_mof
یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۹:۱۲
خبر

الحاج ملا هدایت الله بدری، وزیر مالیه امروز با جهاد ارگین ای، سفیر کشور دوست ترکیه و هیئت همراهش دیدار نمود.

در این دیدار که شماری از رؤسا و مسئولین وزارت مالیه نیز حضور داشتند، طرفین در رابطه به کمک های قبلی این کشور به افغانستان، ادامه کمک های این کشور در بخش معارف ، تجارت و فعالیت های عمرانی در نظام جدید، تقویت سرمایه گذاری، بلند بردن ظرفیت جوانان افغان، فراهم سازی کمک های بشردوستانه، تطبیق پروژه های انکشافی و دیگر موضوعات مرتبط بحث همه جانبه نمودند.

جهاد ارگین ای، سفیر ترکیه گفت، که ترکیه روابط دیرینه و مستحکم با افغانستان دارد و ترک ها افغان ها را برادر می دانند. وی افزود که ترکیه تنها کشوری است که در دوره تحول در کنار افغانستان ایستاده، فعالیت های خود را حفظ کرده و پروژه های جاری انکشافی این کشور در افغانستان را به پیش می برد.

خبر

سرپرست وزارت مالیه ضمن قدردانی از حمایت مردم و سفیر ترکیه گفت، که ترکیه در میان کشورهای اسلامی کشور است که اشتراکات زیادی با ما دارد و افغانستان تمامی روابط خود را با این کشور مستحکم و ماندگار حفظ خواهد کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۹:۳
Background image

صادرات ذغال سنگ از طریق گمرک تورخم از سر گرفته شد

با اینکه صادرات ذغال سنگ از طریق گمرک تورخم به دلیل خراب شدن میوجات و ترکاری باب به تعویق افتاده بود؛ اکنون بار دیگر صادرات ذغال

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۲۲:۲۰
Background image

برای کارمندان تشریح و بررسی گمرکات ولایات سیمینار تخنیکی بر گزار گردید

برای کارمندان تشریح و بررسی گمرکات ولایات در بخش های تخنیکی و مسلکی سیمینار ۱۵ روزه،  روز قبل در اکادمی ملی گمرکات آغاز و

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۲ - ۱۶:۱
Background image

تعدادی از نمایندگان سکتور خصوصی چین با وزیر مالیه دیدار نمودند

در این دیدار نمایندگان سکتور خصوصی چین برای هرنوع همکاری در بخش های تجارت، صنعت، سرمایه گذاری و  سایر بخش ها تعهد نموده

بازگشت به صفحه خبر