ولسی جرگه با اکثریت آراء تعدیلات بودجوی سال مالی ۱۳۹۹ را تصویب نمود

farid_mof
چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۳:۲۲
خبر

ولسی جرگه با اکثریت آراء تعدیلات بودجوی سال مالی ۱۳۹۹ را امروز مؤرخ ۱۱ سرطان سال جاری تصویب نمود.

رهبری وزارت مالیه از نمایندگان محترم ملت در ولسی جرگه اظهار تشکر و قدردانی مینماید که در این شرایط اضطراری کشور تعدیلات بودجوی را مورد تصویب قرار دادند، با تصویب این تعدیلات حکومت میتواند به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا رسیدگی لازم نماید.

خبر

قابل تذکر است که بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۹ قبل از شیوع ویروس کرونا ترتیب گردیده بود که در آن زمان همچو خطرات پیش بینی نه شده بود، روی این ملحوظ حکومت یک سلسله تعدیلات بوجودی را برای مبارزه با این ویروس به وجود آورد. در بودجه سال مالی ۱۳۹۹، مبلغ ۱۸ میلیارد افغانی نسبت به آغاز سال افزایش رونما گردیده که ۱۲.۲ میلیارد افغانی در بودجه انکشافی و ۵.۷ میلیارد افغانی در بودجه عادی ازدياد يافته است. بعد از تعدیلات بودجوی بودجۀ سال جاری مالی در کل ۴۴۶ میلیارد افغانی میباشد که از آنجمله ۲۹۴ میلیارد افغانی بودجه عادی و ۱۵۱ میلیارد افغانی آنرا بودجه انکشافی تشکیل میدهد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۶:۲۵
Background image

وضعیت جمع آوری عواید ملی و مصرف بودجه به سطح حکومت

گزارش های ما نشان می دهد که از تاریخ ۳ الی ۱۶ اسد سال مالی جاری از منابع عایداتی کشور مبلغ ۵ میلیارد ۱۳۳ میلیون افغانی عواید جمع آوری گردیده است. که از جمله ۲۷۳ میلیون افغانی از مستوفیت. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۹:۲
Background image

اپلیکیشن سیستم پیگیری اسناد مالی در معینیت مالی وزارت مالیه افتتاح گردید

محترم عبدالحبیب ځدران، معین مالی وزارت مالیه امروز مؤرخ ۲۰ اسد ۱۳۹۹ طی نشستی در مقر وزارت مالیه از راه اندازی اپلیکیشن سیستم پیگیری اسناد در معینیت مالی وزارت مالیه خبر داد.

هدف از راه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۹:۱۴
Background image

معین اداری و سرپرست وزارت مالیه از ریاست عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی به منظور اطمینان از تطبیق اصلاحات دیدار کرد

محترم محمد اسماعیل رحیمی، معین اداری و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۱۵ اسد ۱۳۹۹ به منظور اطمینان از تطبیق اصلاحات از ریاست عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی دیدار کرد.

در نخست محترم. . .

بازکست به صفحه خبر