پروژه تاپی برای افغانستان اهمیت ملی و برای کشور دخیل ارزش حیاتی دارد

admin_mof
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۶:۹
خبر

الحاج ملا هدایت الله بدری وزیر مالیه افغانستان با وپا حاجیف (Wepa Hajyyev) معاون وزیر خارجه ترکمنستان دیدار کرد.

در این دیدار که حجه اوزوف (Hoja Ovezov) سفیر ترکمنستان در افغانستان، محمد میرات امانونف Mohammetmyrat Amanov)) رییس پروژه تاپی و هیئت همراهشان و شماری از مقامات ارشد وزارت مالیه اشتراک داشتند، هر دو جانب در رابطه هر چه زود تر به عملی شدن پروژه تاپی که چند مرحله دارد ور مرحله اول آن از تورغندی تا ولسوالی گذره ولایت هرات ادامه دارد، سرمایه گذاری پروژه متذکره به ارزش ۵۸۸ میلیون دالر امریکایی که از جانب ترکمنستان تمویل می گردد، مسائل تخنیکی و سروی استملاک زمین که ۲۰ روز را در بر می گیرد، توافق طرفین جهت آمدن تیم تخنیکی به افغانستان برای بررسی مسائل تخنیکی و استملاک زمین بعد از تاریخ ۲۰ جنوری و مسائل مرتبط دیگر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر مالیه ضمن استقبال از این هیئت گفت که پروژه تاپی یک پروژه ضروری و ملی برای افغانستان و کشورهای دخیل است. وی افزود که هر دو ملت برادر چشم براه تطبیق نتایج آتی آن هستند. وی افزود که حکومت افغانستان به تطبیق این پروژه کاملاً همکار و متعهد است و در تطبیق پروژه از نظر امنیتی و سایر مساعدت ها کمبودی وجود نخواهد داشت و برای شروع هر چه سریعتر پروژه تلاش می کند.

خبر

قابل یاد آوری است که در مرحله اول این پروژه صرف ۲۰ میلیون دالر امریکایی برای مسائل اجتماعی و انکشافی در چهار اطراف پروژه متذکره به مصرف خواهد رسید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۵/۲۲ - ۹:۳
Background image

صادرات ذغال سنگ از طریق گمرک تورخم از سر گرفته شد

با اینکه صادرات ذغال سنگ از طریق گمرک تورخم به دلیل خراب شدن میوجات و ترکاری باب به تعویق افتاده بود؛ اکنون بار دیگر صادرات ذغال

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۲۲:۲۰
Background image

برای کارمندان تشریح و بررسی گمرکات ولایات سیمینار تخنیکی بر گزار گردید

برای کارمندان تشریح و بررسی گمرکات ولایات در بخش های تخنیکی و مسلکی سیمینار ۱۵ روزه،  روز قبل در اکادمی ملی گمرکات آغاز و

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۲ - ۱۶:۱
Background image

تعدادی از نمایندگان سکتور خصوصی چین با وزیر مالیه دیدار نمودند

در این دیدار نمایندگان سکتور خصوصی چین برای هرنوع همکاری در بخش های تجارت، صنعت، سرمایه گذاری و  سایر بخش ها تعهد نموده

بازگشت به صفحه خبر