نشست با تجار و سرمایه گذار مقیم امارات متحده عربی به منظور جلب سرمایه گذاری در افغانستان دایر گردید

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۱:۵۲
خبر

وزارت مالیه به همکاری مؤسسۀ حرکت به تاریخ ۲۳ و ۲۴ سنبله ۱۳۹۹ نشستی را با تجار و سرمایه گذاران مقیم امارات متحده عربی به منظور جلب سرمایه گذاری در افغانستان برگزار نمود.

هدف این نشست بلند بردن آگاهی در مورد مشارکت عامه و خصوصی، رشد سرمایه گذاری در کشور و جلب سرمایه گذاران ، نقش سکتور خصوصی در پروژه های زیربنایی و فرصت سرمایه گذاری در بخش ها مختلف می باشد.

در این نشست محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه، محترم مصطفی مستور، وزیر اقتصاد، محترم عبدالحمید هلمندی، نماینده خاص رئیس جمهور در امور زراعت و انکشاف اقتصادی، نمایندگان اتاق های تجارت و صنایع افغانستان و سرمایه گذاران خارجی و افغان مقیم امارات متحده عربی اشتراک داشتند.

سرپرست وزارت مالیه از مؤسسه حرکت بخاطر همکاری های شان در برگزاری این نشست تشکری نموده گفت:" تلاش های ملی و بین المللی بخاطر تامین صلح در افغانستان با عزم قوی و اراده محکم بطور منسجم به پیش می رود و در عین زمان در افغانستان برنامه های ثبات سیاسی، رشد اقتصادی و انکشاف ملی به صورت پیگیر در حال تطبیق می باشد."

وی افزود که پنج سال پیش رو که نیمه دوم دهۀ تحول به شمار می رود توجه ما در برنامه هاث تامین صلح، دولت سازی و بازار سازی متمرکز خواهد بود و کوشش می کنیم که از طریق تطبیق پلان های ستراتیژیک طرح شده در چارچوب برنامه های ملی دارای اولویت در جستجوی بدست آوردن اهداف فوق الذکر می باشیم.

محترم ارغندیوال علاوه نمود که افغانستان از طریق تامین صلح و تعهد شرکای بین المللی در حال رفتن به طرف مرحله جدید ثبات سیاسی و اقتصادی می باشد  در عین حال برای سرمایه گذاری در بخش های دیگر فرصت های زیادی دارد . وی افزود رو همین ملحوظ ضرورت است که دولت و سکتور خصوصی با قدرت بیشتر کوشش های خود را هماهنگ ساخته و قبل از قبل ساحات دارای اولویت را مشخص سازد. محترم ارغندیوال به سرمایه گذاران اطمینان داد که حکومت افغانستان با شما همکاری های خویشر تداوم بخشیده و به تمام مشکلات شما رسیدگی خواهد کرد

خبر

در این  نشست وزیر اقتصاد و نماینده خاص رئیس جمهور در امور زراعت و انکشاف اقتصادی در مورد رشد اقتصادی دوامدار و دیدگاه حکومت افغانستان در رابطه به انکشاف سکتور خصوصی به اشتراک کننده گان معلومات داده و در اخیر به پرسش های اشتراک کننده گان پاسخ ارایه گردید

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۵۴
Background image

معین اداری وزارت مالیه اجراات و عملکرد برخی مستوفی ها را ارزیابی کرد

محترم محمد اسماعیل رحیمی، معین اداری وزارت مالیه با مستوفی های ولایات بامیان، زابل، تخار، ارزگان، غزنی، و سرپل در حضور نماینده کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملی از طریق کنفرانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۳۷
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با معاون وزیر نیرو (انرژی) ایران در امور برق در رابطه به گسترش هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی دوجانبه بحث کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مورخ ۱ میزان ۱۳۹۹ با محترم همایون حائری، معاون وزیر نیرو/ انرژی جمهوری اسلامی ایران در امور برق در حضور هیئت همراه اش در. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۵:۴۱
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با معاون سفیر ایالات متحده آمریکا در افغانستان دیدار تعارفی کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۳۱ سنبله ۱۳۹۹ با محترم اسکات واین هولد، معاون سفیر ایالات متحدۀ آمریکا در افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس دیدار. . .

بازگشت به صفحه خبر