نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه به کمیسیون مالی و بودجوی ولسی جرگه در مورد برنامه دسترخوان ملی وضاحت داد

admin_mof
شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۸:۴۷
خبر

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۲۰ سنبله ۱۳۹۹ به کمیسیون مالی و بودجوی ولسی جرگه در مورد برنامه دسترخوان ملی وضاحت داد.

سرپرست وزارت مالیه گفت:" بانک جهانی مبلغ ۲۸۰ میلیون دالر امریکایی را برای تطبیق این برنامه از طریق بودجه غیر اختیاری تخصیص داده است که ۱۵۵ میلیون دالر آن سهم ادارۀ انکشاف بین المللی یا IDA و ۱۲۵ میلیون دالر آن سهم صندوق بازسازی افغانستان یا ARTF می باشد."

سرپرست وزارت مالیه افزود:" هدف این برنامه کمک با خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا است که به تعقیب برنامه های قبلی حکومت که در آن نان خشک به نیازمندان توزیع می گردید، روی دست گرفته شده است قرار است در چوکات این برنامه برای نیازمندان آرد، برنج، لوبیا، روغن و صابون دستشویی کمک شود."

محترم ارغندیوال علاوه کرد که مطابق به ماده ۳۵ اصولنامه اجرای بودجه تصمیم گیری تمویل پروژه های اختیاری از صلاحیت های دولت افغانستان و تمویل پروژه های غیر اختیاری از صلاحیت تمویل کنندگان می باشد. شامل نمودن پروژه های غیر اختیاری و یا تنقیص/ ازدیاد وجوه به آن منحیث ضمایم بودجه در جریان سال مالی از صلاحیت های وزارت مالیه می باشد.

در اخیر سرپرست وزارت مالیه از نماینده مردم در ولسی جرگه درخواست نمود که در زمینه تطبیق هرچه بهتر برنامۀ ملی که بنا بر نیازمندی های مبرم مردم طرح ریزی گردیده است، با دولت همکاری نمایند.

خبر

قابل تذکر است که برنامه دسترخوان ملی در دو مرحله تطبیق می گردد. در مرحله اول، این برنامه ۳۴ ولایت به شمول ۱۲۳ ولسوالی و نزدیک به ۱۳ هزار قریه که ۱،۶ میلیون خانواده از آن بهره مند خواهند گردید، تحت پوشش قرار خواهد داد. در مرحلۀ دوم، برنامه در ۳۴ ولایت به شمول ۲۳۵ ولسوالی در حدود ۲۲ هزار قریه ۲،۵ میلیون خانواده از کمک‌ها بهره مند خواهند شد. با تطبیق هر دو مرحله بیش از ۹۰ در صد تمام نفوس افغانستان از این برنامه مستفید خواهند شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۷/۵ - ۹:۵۴
Background image

معین اداری وزارت مالیه اجراات و عملکرد برخی مستوفی ها را ارزیابی کرد

محترم محمد اسماعیل رحیمی، معین اداری وزارت مالیه با مستوفی های ولایات بامیان، زابل، تخار، ارزگان، غزنی، و سرپل در حضور نماینده کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملی از طریق کنفرانس. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۸:۳۷
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با معاون وزیر نیرو (انرژی) ایران در امور برق در رابطه به گسترش هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی دوجانبه بحث کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مورخ ۱ میزان ۱۳۹۹ با محترم همایون حائری، معاون وزیر نیرو/ انرژی جمهوری اسلامی ایران در امور برق در حضور هیئت همراه اش در. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۱۵:۴۱
Background image

نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه با معاون سفیر ایالات متحده آمریکا در افغانستان دیدار تعارفی کرد

محترم عبدالهادی ارغندیوال، نامزد وزیر و سرپرست وزارت مالیه امروز مؤرخ ۳۱ سنبله ۱۳۹۹ با محترم اسکات واین هولد، معاون سفیر ایالات متحدۀ آمریکا در افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس دیدار. . .

بازگشت به صفحه خبر