سرپرست وزارت مالیه با وزیر دولت در امور شهداء و معلولین در مورد اصلاحات سیستمی و اداری آن اداره بحث نمود

admin_mof
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۹:۲۶
خبر

محترم پروفیسور محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری در امور زیربناء امروز مؤرخ ۱۰ سنبله ۱۳۹۸ با محترم لعل الدین آریوبی، وزیر دولت در امور شهداء و معلولین در مقر وزارت مالیه دیدار نمود.

در این دیدار، وزیر دولت در امور شهداء و معلولین در رابطه به کارکردها، ماهیت و نوعیت فعالیت این اداره، تطبیق اصلاحات سیستمی و اداری در وزارت دولت در امور شهداء و معلولین، مسایل بودجوی و کمبود منابع ادارۀ متذکره به سرپرست وزارت مالیه معلومات مختصر ارائه کرده و از ایشان درخواست نمود تا بادرنظرداشت اهمیت کاری این اداره در بخش بودجۀ آن تجدید نظر صورت گیرد.

سرپرست وزارت مالیه گفت که بزودی نشست های استماعیۀ بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۹ برگزار می گردد، وزارت دولت در امور شهداء و معلولین مانند سائر واحدهای بودجوی مشکلات منابع و مسایل بودجوی اش را در نشست استماعیه بودجه ارائه نماید. وزارت مالیه در بخش تخصیص بودجه بادرنظرداشت قوانین نافذه و امکانات همکاری لازم خواهد نمود.

محترم قیومی در مورد تطبیق اصلاحات سیستمی به وزیر دولت در امور شهداء و معلولین یاد آور شد که کمیتۀ متشکل از ریاست عمومی خزینۀ تقاعد وزارت مالیه، ادارۀ ثبت احوال نفوس و اصلاحات اداری تشکیل شود تا چگونگی تطبیق اصلاحات لازم در آن اداره را بررسی نماید.

همچنان سرپرست وزارت مالیه گفت که برای ثبت دقیق ارقام و احصائیه مستحقین ورثۀ شهداء و معلولین و ارائه خدمات لازم به ایشان باید از ریاست عمومی خزینۀ تقاعد و ادارۀ ثبت احوال نفوس کمک گرفته شود. وی افزود که ما کمک رسانی به معلولین و ورثۀ شهداء را از وجایب خویش دانسته و وزارت مالیه در این زمینه همکاری لازم خواهد نمود.

خبر

وزیر دولت در امور شهداء و معلولین ضمن تشکری از همکاری سرپرست وزارت مالیه گفت که ما بالای کمیته مشترک کار می نماییم تا تجارب ریاست عمومی خزینۀ تقاعد و ادارۀ ثبت و احوال نفوس را از نزدیک مشاهده نموده و در بخش شناسائی مستحقین ورثۀ شهداء و معلولین از آن استفاده خواهیم کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۲۲:۹
Background image

پیام تبریکی رییس عمومی گمرکات وزارت مالیه به مناسبت روز جهانی گمرک

روز جهانی گمرک را که مصادف به ۶ دلو است به تمامی همکاران مرکزی و و ولایتی خویش تبریک و تهنیت عرض نموده از

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۲:۲۱
Background image

اولین کنفرانس اقتصادی تحت عنوان کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید دایر گردید

اولین کنفرانس یک روزه تحت عنوان "کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید"، که مبین اراده و تصمیم متین دولت اسلامی

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۷
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

کنفرانس یک روزه تحت نام (کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید) به ابتکار وزارت مالیه به تاریخ ۱۹ جنوری ۲۰۲۲ در قصر چارچنار ارگ،

بازگشت به صفحه خبر