پروژه تاپی برای افغانستان اهمیت ملی و برای کشور دخیل ارزش حیاتی دارد

admin_mof
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۶:۹
خبر

الحاج ملا هدایت الله بدری وزیر مالیه افغانستان با وپا حاجیف (Wepa Hajyyev) معاون وزیر خارجه ترکمنستان دیدار کرد.

در این دیدار که حجه اوزوف (Hoja Ovezov) سفیر ترکمنستان در افغانستان، محمد میرات امانونف Mohammetmyrat Amanov)) رییس پروژه تاپی و هیئت همراهشان و شماری از مقامات ارشد وزارت مالیه اشتراک داشتند، هر دو جانب در رابطه هر چه زود تر به عملی شدن پروژه تاپی که چند مرحله دارد ور مرحله اول آن از تورغندی تا ولسوالی گذره ولایت هرات ادامه دارد، سرمایه گذاری پروژه متذکره به ارزش ۵۸۸ میلیون دالر امریکایی که از جانب ترکمنستان تمویل می گردد، مسائل تخنیکی و سروی استملاک زمین که ۲۰ روز را در بر می گیرد، توافق طرفین جهت آمدن تیم تخنیکی به افغانستان برای بررسی مسائل تخنیکی و استملاک زمین بعد از تاریخ ۲۰ جنوری و مسائل مرتبط دیگر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وزیر مالیه ضمن استقبال از این هیئت گفت که پروژه تاپی یک پروژه ضروری و ملی برای افغانستان و کشورهای دخیل است. وی افزود که هر دو ملت برادر چشم براه تطبیق نتایج آتی آن هستند. وی افزود که حکومت افغانستان به تطبیق این پروژه کاملاً همکار و متعهد است و در تطبیق پروژه از نظر امنیتی و سایر مساعدت ها کمبودی وجود نخواهد داشت و برای شروع هر چه سریعتر پروژه تلاش می کند.

خبر

قابل یاد آوری است که در مرحله اول این پروژه صرف ۲۰ میلیون دالر امریکایی برای مسائل اجتماعی و انکشافی در چهار اطراف پروژه متذکره به مصرف خواهد رسید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۶ - ۲۲:۹
Background image

پیام تبریکی رییس عمومی گمرکات وزارت مالیه به مناسبت روز جهانی گمرک

روز جهانی گمرک را که مصادف به ۶ دلو است به تمامی همکاران مرکزی و و ولایتی خویش تبریک و تهنیت عرض نموده از

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۲:۲۱
Background image

اولین کنفرانس اقتصادی تحت عنوان کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید دایر گردید

اولین کنفرانس یک روزه تحت عنوان "کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید"، که مبین اراده و تصمیم متین دولت اسلامی

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۷
Background image

اعلامیه مطبوعاتی

کنفرانس یک روزه تحت نام (کنفرانس اقتصاد افغانستان: آغاز جدید) به ابتکار وزارت مالیه به تاریخ ۱۹ جنوری ۲۰۲۲ در قصر چارچنار ارگ،

بازگشت به صفحه خبر